Stos klocków Lego – części robotów, instrukcja oraz duża i przyjemna w dotyku kostka – to znajdziesz w pudełku gry Lego: Robo Champ. Kostka jest stałym, bardzo efektownym rekwizytem gier z tej serii – każdy kto ją dotknie aż ma ochotę nią rzucić! To ona jest też najważniejszym rekwizytem odróżniającym zabawę klockami od gry.Kostka jest początkowo pusta, do gry należy ją odpowiednio przygotować przyczepiając do niej odpowiednie kolorowe kwadraty, bo w grze Robo Champ to kolor a nie cyfra na kostce ma znaczenie.

Przygotowanie gry jest bardzo łatwe i szybkie – jeśli kostka jest już gotowa, to pozostałe części należy wysypać na środek. Każdy gracz zaczyna z korpusem robota w jednym ze trzech kolorów – pozostałe części będzie musiał zdobyć – czy to dobierając je ze środkowego stosu, czy też podbierając i wymieniając się częściami z innymi graczami. Gra przebiega bardzo dynamicznie – rzut kostką wyznacza jakie akcje można wykonać, często pozostawiając przed grającym jakąś decyzję czy to wobec koloru czy wobec miejsca, z którego może od dobrać część robota. Całość gry jest oczywiście bardzo losowa, ale dzieciom zazwyczaj to nie przeszkadza, a wręcz zapewnia dużo emocji. Gra kończy się, gdy ktoś skompletuje wszystkie części w jednym kolorze – ciekawym pomysłem jest to, że nie trzeba kończyć gry z kolorem robota, z którym się zaczynało.

robot1

Zasady są proste, ale już w instrukcji znajdziemy zachętę do tego, by wymyślać nowe warianty gry oraz trzy przykładowe zmiany zasad. Jest to spełnienie hasła promującego grę: buduj, graj, zmieniaj i naprawdę warto się do nich zastosować, co jest szczególnie łatwe jeśli posiada się inną grę z serii lub standardowe klocki, których elementy można użyć to rozbudowy gry.

Czas gry bywa zróżnicowany, bo zależy od tego jak potoczy się rozgrywka, ale przeważnie pojedyncza gra w Robo Champ kończy się po 10-15 minutach. Za pomocą klocków w pudełku grać można we 2 lub 3 osoby, ale dodatkowe klocki umożliwiają zwiększenie liczby graczy.

PLUSY

+ Dobra zabawa dla dzieci, które lubią klocki Lego.

+ Gra jest ładne wykonana, szczególną uwagę zwraca na siebie duża kostka do gry.

+ Instrukcja zawiera kilka dodatkowych wariantów zasad, łatwo też wymyślać kolejne.

+ Zasady są bardzo proste, dzieci są w stanie grać same.

+ Możliwość rozszerzenia liczby graczy.

+ Wymaga mało przestrzeni.

MINUSY

– Gra jest bardzo losowa – młodsze dzieci to lubią, ale starszym może to przeszkadzać.

– W grze dzieci mogą sobie nawzajem krzyżować plany – trzeba uważać, by .nie wynikły z tego kłótnie.

Gra Lego: Robo Champ zapewnia dzieciom dynamiczną i emocjonującą zabawę. Kryje też w sobie duży potencjał rozbudowy gry o nowe elementy i nowe zasady. Robo Champ stanowi ciekawe urozmaicenie dla miłośników zabawy klockami.

Opis gry przygotowany przez www.ZamorskieKolonie.pl