Po podwórzu biegają wkoło cztery wesołe kurczaki i próbują się oskubać z piór. Skubane Kurczaki to niezwykle wesoła gra dla dzieci, w której każdy gracz dostaje swoją drewnianą figurkę kurczaka, którym będzie uczestniczył w wyścigach po podwórzu. Na podwórze składa się zestaw kilkunastu żetonów w kształcie jajek, na których zobaczyć można przeróżne kolorowe rysunki. Kto pierwszy oskubie pozostałe kurczaki – zwycięży!

Skubanie z piór to najbardziej emocjonująca część rozgrywki, by do tego doszło musimy dogonić kurczaka, który jest przed nami – ale nie jest to takie proste. By szybko biegać trzeba odkrywać właściwe żetony spośród tych leżących na środku podwórza – muszą się one zgadzać z tymi, które są na naszej trasie. Co istotne – podejrzane żetony odkładane są na to samo miejsce, więc dobra pamięć, spostrzegawczość, szybkie kojarzenie ilustracji są w
Skubanych Kurczakach kluczem do wygranej.

skubane_kurczaki 3

Powyższe zasady czynią ze Skubanych Kurczaków grę rozwijają pamięć oraz spostrzegawczość. Jednak wszystko to oprawione jest w wesołą tematykę, która sprawia, że dzieci czują emocje w trakcie rozgrywki i chętnie wracają do gry.

Gra jest dosyć krótka – jedna gra to ok. 15 minut, choć kilka minut należy doliczyć jeszcze na jej rozłożenie. W Skubane Kurczaki zmierzyć się może od 2 do 4 graczy.

PLUSY

+ Bardzo wesołe wykonanie – drewniane kurczaki z dołączanymi piórami na ogonie.

+ Dzieci bardzo emocjonalnie podchodzą do oskubywania z piór – co motywuje je do lepszej gry.

+ Gra rozwija pamięć oraz spostrzegawczość.

+ Zasady są bardzo proste, dzieci są w stanie grać same.

+ Gra jest bardzo krótka ok. 15 minut, co jest ważne przy grze z młodszymi dziećmi.

MINUSY

– Gra jest prosta, dorośli oraz starsze dzieci mogą nie być zainteresowane wspólnym graniem.

– Gra wymaga dużo miejsca i zawiera drobne elementy, które łatwo pogubić – ciężko grać poza domem.

Szukając miłej i wesołej gry, która jednocześnie ćwiczy pamięć i spostrzegawczość warto przyjrzeć się Skubanym Kurczakom. Wesoła oprawa gry gwarantuje, że wszystkie dzieci się Skubanymi Kurczakami zainteresują.

Opis gry przygotowany przez www.ZamorskieKolonie.pl