Gra edukacyjna, w której producent umiejętnie połączył reguły gry w domino oraz cel edukacyjny, czyli naukę sylabizowania. Kostki domina z sylabami wrzucamy do dołączonego worka intensywnie je mieszając. Pierwszy gracz, najlepiej najmłodszy, rozdaje uczestnikom wszystkie kostki domina, wyciągając je po kolei z worka. Pierwszy gracz wykłada jedną kostkę, do której następny musi dołożyć swoją tak, aby utworzyć dwu sylabowy wyraz. Oczywiście liczy się wyraz utworzony między dwoma kostkami.

Kostki do gry, czy też prawidłowo kamienie, można dostawiać z każdej strony, z przodu, z tyłu, z boku, warunek jest jeden wyraz musi być czytany od lewej do prawej strony. W takcie gry wskazane jest korzystanie z słownika wyrazów polskich. Dzięki czemu maluch nauczy się sprawnie z niego korzystać, co przyda się nie tylko do gry „Sylaby w dominie”. W przypadku pomyłki, gracz zabiera kostkę i traci kolejkę.

Jeśli uczestnik zabawy nie ma odpowiedniej kostki do utworzenia wyrazu, wówczas zabiera tyle kamieni ile dzieli go od kostki z sylabą, do której może go dostawić. Jeśli na kostce pojawiło się czyste pole, można do niego dołożyć każdą sylabę. Do gry dołączona jest również klepsydra, która wyznacza czas potrzebny do zbudowania wyrazu. W przypadku dzieci 6 letnich lub takich, które mają jeszcze trudności z czytaniem, można jednak z niej zrezygnować. Wygrywa ta osoba, która najszybciej pozbędzie się swoich kamieni.

Producent proponuje również inny wariant tej gry, podczas której z worka każdy wyciąga tylko 7 kostek, jeśli nie może ułożyć wyrazu dobiera kolejną kostkę z worka.

W instrukcji do gry została umieszczona „Tablica wyrazów”, z której pomocy można korzystać.