Aranżacja pokoju dziecięcego może sprawiać wiele problemów, szczególnie jeśli wykańczana przestrzeń jest niedużych rozmiarów, a rodzicowi zależy na komforcie malucha. W dekorowaniu i wyposażaniu takiego pokoju warto kierować się rozsądkiem, a przede wszystkim także bezpieczeństwem dziecka, kupując meble pochodzące od polskiego producenta. Jakie szafy dziecięce wybrać, by cieszyć się udaną aranżacją?

Od aranżacji pokoju dziecka oczekujemy sporo, szczególnie jeśli jest to przestrzeń mająca na celu zapewnienie dziecku swobodnej i ciekawej wizualnie przestrzeni. Dlatego podczas zakupu odpowiednich mebli skupiamy się nie tylko na ich zewnętrznej prezencji, ale również funkcjonalności.

Dobrej jakości szafa posłuży na lata, a o jej walorach użytkowych przekona się nie tylko maluch, ale przede wszystkim rodzic. Jaką szafę dziecięcą warto kupić?

Wybór szafy do pokoju dziecka – pamiętaj o bezpieczeństwie

Aby mebel w pokoju dziecka, mógł być uznany za bezpieczny, powinien być wykonany z atestowanych materiałów i pomalowany farbą, która może być dedykowana pomieszczeniom dziecięcym.

Takie wykończenie posiadają meble polskich producentów, z szufladami na prowadnicach meblowych i dopasowane wielkością do odpowiednich wymagań dziecka.

Dobra szafa do pokoju dziecięcego musi być solidna, a jej wykończenie dostosowane do małych rączek dziecka. Dużym atutem takiego mebla będzie możliwość regulacji wysokości zamontowanych półek, a także rozmieszczenie wewnątrz szafki uchwytu do powieszenia dziecięcej garderoby.

Jakie modele szaf dziecięcych będą uznane za kultowe?

Trudno tu wskazać jeden najważniejszy i przewodni model. Wybór odpowiedniego meble zależy bowiem od indywidualnych preferencji zarówno samego dziecka, jak i rodzica. Dodatkowym atutem szafy dziecięcej będzie możliwość umieszczenia na niej kolorowego nadruku, który wprowadzi do pokoju dziecka mnóstwo pozytywnej energii.

Szafy dziecięce warto wybierać z głową bowiem zakup każdego z mebli to inwestycja na lata. Przed zakupami zastanów się zatem, który z mebli spełni Twoje oczekiwania i dziecku da tyle wygody, ile potrzebuje na co dzień!