Szkło lacobel – idealne podkreślenie nowoczesnego wnętrza.

Nowoczesne wnętrza uwielbiają gładkie tafle i błysk, co szkło lacobel daje im w stu procentach. Jest ono nie tylko niebanalnym urozmaiceniem wnętrza, uwydatnieniem akcentu kolorystycznego, ale także bardzo ekonomicznym i higienicznym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie wygodę w projektowaniu stylowych pomieszczeń.

Moda na błysk i minimalizm

Minimalizm, a co za tym idzie brak stosowania wzorów we wnętrzach, jest jednym z najpopularniejszych trendów w ostatnich miesiącach. W połączeniu z błyskiem sprawia wrażenie niesamowitej harmonii oraz czystości. Taki efekt właśnie można uzyskać dzięki szklanym panelom lacobel, których aplikacja na ścianę nie wymaga długich godzin, jak to bywa w przypadku lokowania nawet największych rozmiarów płytek. Nieskazitelny błysk odbijający światło w ulubionym kolorze – uspokaja, nadaje pomieszczeniu wyjątkowego charakteru i sprawia, że staje się ono oryginalne na tle innych, standardowo malowanych farbami bądź dekorowanych płytkami wnętrz.

Szkło lacobel – do jakiego wnętrza?

Ujmująca gładkość szkła sprawia, że mamy ochotę dotykać go bez końca – nic więc dziwnego, że szkło lacobel, czyli szkło lakierowane, jest jednym z najbardziej popularnych rozwiązań stosowanych w nowoczesnych wnętrzach. Bardzo często jest ono uwydatnieniem akcentu kolorystycznego w danym pomieszczeniu, np. w kuchni pomiędzy wiszącymi, a stojącymi meblami, uzupełniając kolorem lukę na ścianie. Szkło lacobel w kuchni jest nieodzownym partnerem w utrzymaniu czystości – dzięki temu, że stanowi gładką powierzchnię bez smug i fug, podczas czyszczenia wystarczy przetrzeć je wilgotną, materiałową ściereczką, bez użycia detergentów, co w miejscach, gdzie się gotuje jest szczególnie istotne. Szkło lakierowane stosuje się także w miejscach publicznych, gdzie na co dzień przebywa duża liczba osób. Szkło jako akcent kolorystyczny umieszczane jest także w biurach w celu nadania wnętrzom głębi i odpowiedniego charakteru.

  Szkło typu LACOBEL w kuchni / fot. skycolor24.pl

 

Szkło lacobel – miażdżąca przewaga nad farbami

Nawet najbardziej zmywalne farby, nie są tak higieniczne jak lakierowane , hartowane szkło lacobel. Jest ono pozbawione wypukłości, przez co można je w niesamowicie prosty sposób wyczyścić. Jednak nie to jest jego największą zaletą, a kolor, jaki dzięki niemu w pomieszczeniu można uzyskać. Nie zawsze malowaniem farbami ścian możemy uzyskać upragniony kolor – często farby są za mało napigmentowane i trzeba aplikować je kilka razy, co wymaga czasu i energii, bądź nie posiadają odpowiedniego odcienia. Szkło lacobel zapewnia nam niespotykane i głęboko nasycone kolory, które z biegiem czasu nie matowieją i są trwałe na lata. Szczególnie trudnym kolorem do uzyskania farbą jest kolor czarny, który w szklanym wydaniu posiada idealną głębię. Bardzo często szkło lacobel pokrywa tylko jedną ścianę w pomieszczeniu, jednak to wystarcza, by stało się ono niesamowicie nowoczesne i oryginalne. Z powodzeniem szkło barwione, w zależności od chęci uzyskania efektu, może ocieplić lub nieco przyciemnić dany pokój.

Jeżeli właśnie poszukujesz do swoich wnętrz szklanych paneli, sprawdź koniecznie ofertę sklepu internetowego Skycolor24.Brak komentarzy

Skomentuj