Święta Bożego Narodzenia to w wielu krajach, także w Polsce, wyjątkowy okres w roku – czas podniosłej atmosfery, skupienia, ale również radosnego oczekiwania. To też czas poszukiwania prezentów dla bliskich, kupowania ozdób, a w następnej kolejności dekorowania wnętrz. Chcesz jeszcze bardziej poczuć magiczną, świąteczną atmosferę? Odwiedź Fabrykę Bombek Szkło-Dekor niecałe 140 km od Warszawy. Zobacz, jak produkowane są bombki, poznaj cały proces z bliska, a także weź udział w warsztatach i samodzielnie stwórz niepowtarzalną świąteczną bombkę. To propozycja dla wszystkich, którzy interesują się procesem wytwarzania bombek. Ponadto to wspaniały pomysł na wycieczkę dla dzieci, które podczas warsztatów mogą rozwinąć swoją kreatywność i zdolności manualne.

Warsztaty dekorowania bombek czyli… zrób to sam!

Podczas wizyty w zakładzie uczestnicy mają możliwość nie tylko zobaczyć, jak wygląda proces produkcji bombek, ale także samodzielnie dekorować ozdoby świąteczne w ramach organizowanych przez fabrykę warsztatów. Zwiedzający otrzymują cztery gotowe, wydmuchane bombki, które pokryte są od wewnętrznej strony azotanem srebra i naniesionym na powierzchnię kolorowym tłem. Uczestnicy warsztatów otrzymują brokaty, kleje, pędzelki i każdy ma możliwość zrealizować własny pomysł na ozdoby choinkowe. Podczas zajęć wszyscy, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli mogą liczyć na wsparcie doświadczonych pracowników, którzy od lat zajmują się dekorowaniem ozdób choinkowych. Gotowe bombki są pakowane w taki sposób, by można było bezpiecznie zabrać je do domu.

Zwiedzanie fabryki bombek oraz warsztaty robienia bombek trwają około 1,5-2 godzin. To atrakcja przeznaczona dla grup liczących około 40 osób.
Cena proponowanej wycieczki to 35 zł brutto od osoby w listopadzie, 40 zł w grudniu oraz 30 zł w pozostałych miesiącach. Warto więc wybrać się na zwiedzanie fabryki Szkło-Dekor także w innych miesiącach niż listopad czy grudzień.

Zapraszamy do fabryki bombek Szkło-Dekor niedaleko Warszawy

Nasza fabryka bombek znajduje się w Piotrkowie Trybunalskim, w samym sercu Polski, niecałe 140 km od Warszawy. Jest to także dogodna lokalizacja dla wszystkich osób z okolic Łodzi, Kielc czy Częstochowy.

Co istotne, warsztaty i wycieczki po fabryce odbywają się przez cały rok, nie tylko w okresie świąt Bożego Narodzenia! W sezonie wielkanocnym królują motywy wiosenne, a bombki przyjmują kształt jajek, zajączków i kurczaczków.

Znasz kogoś, kto interesuje się rękodziełem i chcesz mu zrobić nietypowy prezent? Nie masz pomysłu na randkę z okazji walentynek? Zaproś bliską osobę na warsztaty! Zajęcia, podczas których własnoręcznie stworzysz szklane ozdoby to także świetny pomysł na wycieczkę szkolną czy dla członków klubu seniorów. Dodatkowo, osoby starsze, posiadające Kartę Seniora (zarówno Ogólnopolską jak i Województwa Łódzkiego) mają u nas specjalną, 10-procentową zniżkę. Wizyta w fabryce będzie atrakcją dla członków kół plastycznych, dzieci w wieku przedszkolnym czy wczesnoszkolnym, a także każdego, kto jest chętny stworzyć własnoręcznie bombki choinkowe. Gwarantujemy dostęp do wielu materiałów, za pomocą których każdy podczas zajęć stworzy małe dzieło sztuki, które stanie się wspaniałą pamiątką.

Zwiedzanie zakładu produkcyjnego

Firma Szkło-Dekor działa od ponad 70 lat i zajmuje się głównie artystycznym wyrobem ozdób choinkowych. Każda bombka wykonana jest ręcznie i według tradycyjnych metod. Za proces produkcyjny odpowiada 50-osobowy zespół. Zwiedzanie polega na pokazaniu gościom całej drogi wytwarzania bombek od wydmuchania kształtu, poprzez dekorowanie, aż po przygotowanie wysyłek na cały świat. Dzięki temu mamy możliwość zobaczenia jak pracochłonnym i skomplikowanym procesem jest produkcja bombki.

Niezapomniana pamiątka z wizyty

Wizyta w fabryce szklanych ozdób choinkowych, a także wzięcie udziału w warsztatach to niezapomniane przeżycie. Zakład produkcyjny Szkło-Dekor to wyjątkowe miejsce, określane krainą bombek, w którym poczujesz wspaniałą świąteczną atmosferę, a podczas warsztatów stworzysz bombki dla siebie lub bliskich. Pracownicy dokładają wszelkich starań by każda z grup cieszyła się specjalnie przygotowanym, ciekawym programem. Dodatkowo możesz zamówić bombkę ze specjalną dedykacją lub życzeniami. Dzięki temu bombka będzie jeszcze bardziej unikatowa, a to z pewnością spotka się z uznaniem osoby obdarowanej.