Pokój dziecka to wyjątkowe miejsce, w którym dziecko powinno czuć się bezpiecznie, a jednocześnie na tyle dobrze, aby chciało tam spędzać czas. Można to osiągnąć, stosując do wykończenia tego pokoju odpowiednie materiały, a są nimi kolorowe tapety dla dzieci.

  1. Farba czy tapety dla dzieci?
  2. Jaka tapeta do pokoju dziecka

Tapety są idealne zarówno do pokoju dziecięcego, jak i sypialni nastolatka czy niemowlęcia. Łatwo się je kładzie, a utrzymanie ich w czystości również nie sprawia problemów. Wyglądają przy tym bardzo atrakcyjnie, a ich zakup nie rujnuje domowego budżetu.

Farba czy tapety dla dzieci?

Wykończenie ścian w pokoju dziecka nie jest łatwe, szczególnie, jeśli dzieci mają zaledwie kilka miesięcy lub lat. Wybrany materiał musi być w pełni bezpieczny, niezbyt kosztowny, a jednocześnie łatwy do utrzymania w czystości – w przypadku małych dzieci nietrudno o zabrudzenia na powierzchni ścian. Rodzice decydują się zazwyczaj na jedno z dwóch rozwiązań – zmywalną farbę lub tapetę. Obie opcje są równie atrakcyjne, jednak tapety mają jedną przewagę – za ich pomocą szybciej i niższym kosztem można stworzyć wyjątkowy kącik zabaw, w którym na ścianach dziecko przywitają jego ulubione zabawki – samochodziki, lalki lub zwierzątka. Materiały przedstawiające ukochane przez maluchy motywy nadają się do każdego wnętrza, zarówno do pokoju dziewczynki, jak i chłopca. Tapety dziecięce powinny być nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również trwałe i wytrzymałe na ścieranie lub uszkodzenia. Szeroki wybór tapet wysokiej jakości można znaleźć w sklepie 4wall.

Jaka tapeta do pokoju dziecka?

Ulubione przez dzieci tapety przedstawiają najczęściej motywy zabawek lub ukochanych postaci z bajek. W kolekcji tapet do pokoju dziecięcego można znaleźć również popularne motywy flory i fauny, a także tapety w minimalistycznym stylu, wybierane chętnie przez nastolatków. Te ostatnie sprawdzą się również do pokoju niemowlaka, który do zrównoważonego rozwoju potrzebuje sprzyjającego otoczenia, nie wysyłającego zbyt dużo silnych bodźców.

Producenci tapet przygotowali dla dzieci specjalne propozycje, odpowiadające zainteresowaniom zarówno najmłodszych, jak i nieco starszych maluchów. Dla chłopców popularne są więc motywy przedstawiające samochody, maszyny budowlane, dinozaury lub smoki. Z kolei dla dziewczynek proponowane są wzory, na których pojawiają się lalki, kwiaty, słoniki, jednorożce, motyle, czy ukochana przez wiele dziewczynek Elza z bajki Kraina lodu. Wystarczy spojrzeć na ofertę tapet dostępną na stronie https://4wall.pl/26_tapety-do-pokoju-dziecka, aby przekonać się, że wybór jest ogromny!

Rodzice, którzy stawiają na uniwersalność i nie chcą zbyt szybko robić remontu, kiedy dziecko znudzi się wybranym motywem tapety, chętnie sięgają po wzory neutralne. Znajdują się na nich figury geometryczne (trójkąty, kwadraty, koła), chmurki, liście lub bardzo popularna we wnętrzach skandynawskich „jodełka”. Dziecięcy pokój mogą ozdabiać również fototapety. To szczególny rodzaj tapet, przedstawiający tak naprawdę dowolny obraz, np. amazońską puszczę, panoramę wielkiego miasta lub wejście do zaczarowanego ogrodu. Fototapety to popularne kategorie tapet, dostępne zarówno w wersji gotowej, jak i wykonywane na zamówienie. W drugim przypadku na tapecie może pojawić się dowolne zdjęcie, nawet podobizna dziecka lub zdjęcie całej rodziny.

Dobór tapety do pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie, szczególnie biorąc pod uwagę ilość dostępnych wzorów, kolorów i rozwiązań. Jedno jest pewne – wybór jednego z nich pozwoli dorastać dziecku w przytulnym otoczeniu, sprzyjającym jego rozwojowi.

undefined