Co kupić w prezencie dla dziecka? To pytanie, które pojawia się dość często. Okazją, którą chcemy uczcić wyjątkowym prezentem, są urodziny, imieniny, Dzień Dziecka, Boże Narodzenie lub też rzadsze wydarzenia, takiej jak pierwsza Komunia Święta czy zakończenie szkoły. W dodatku,w czasach, gdy sklepowe półki uginają się od zabawek i kupić można praktycznie wszystko, niezmiernie trudno jest trafić na coś, co się jednocześnie nie powtarza i ucieszy, a nie rozczaruje. Czy zdarzyło się wam podarować np.świetną planszówkę lub książkę albo zestaw klocków, które zamiast radości wzbudziły w dziecku smutek i rozczarowanie? Takie sytuacje niestety nie są rzadkością. Dlatego warto trochę pomyśleć, zanim zdecydujemy się na prezent dla dziecka.

Lepszym pomysłem jest podarowanie emocji i przeżyć, niż przedmiotów

O wiele bezpieczniejszym pomysłem niż kolejne zabawki, gry czy elektroniczne gadżety są pomysły na wspólne spędzenie czasu. Można więc kupić bilety do kina lub teatru, zaplanować wspólnie wycieczkę- niespodziankę w miejsce, gdzie dziecko chciałoby pojechać albo zrobić np. piknik – niespodziankę z ogniskiem, oczywiście w przystosowanym do tego miejscu. .

Ze względu na to, że zdecydowanie lepiej jest postawić na emocje i wspólne przeżycia, idealnym prezentem będą też vouchery na loty w tunelu aerodynamicznym Flyspot. Co to takiego?

Tunele aerodynamiczne powstały w Polsce dopiero w ciągu ostatnich kilku lat, dlatego jeszcze jest to taka nowość. Mówiąc najprościej, tunel to miejsce, w którym można latać, i to bez pomocy samolotu, spadochronu czy motolotni.

Z zewnątrz budynek Flyspot wygląda całkowicie normalnie. Dopiero w środku można zauważyć pionową, szklaną tubę o wysokości kilkunastu metrów. Latanie w niej jest możliwe dzięki wykorzystaniu specjalnej technologii: umieszczone pod tunelem silniki o potężnej mocy rozpędzają powietrze do prędkości pomiędzy 200 a nawet 300 km/h. Latanie jest możliwe poprzez utrzymywanie się we właściwy sposób na strugach powietrza. Przebywający w tunelu człowiek doświadcza idealnego odwzorowania procesu spadania (jak przy skokach spadochronowych z samolotu), tyle tylko, że nie musi otwierać żadnego spadochronu.

Źródło: sklep.flyspot.com

Czy lot w tunelu aerodynamicznym jest bezpieczny?

Oczywiście od razu pojawia się pytanie: czy loty w tunelu są bezpieczne? Z całą pewnością tak. A to dzięki temu, że prędkość powietrza w tunelu da się kontrolować z dokładnością co do kilometra na godzinę, “podłoga” jest zabezpieczona specjalną metalową siatką, w dodatku przez cały czas osoba latająca jest w towarzystwie instruktora. W tunelu mogą latać nawet 3-letnie dzieci, o ile tylko nie przestraszą się pędu powietrza i tego, że w tunelu jest głośno.

Jak sprawdzić, czy dziecko da radę w tunelu? Po pierwsze, dobrze jeśli samo mówi o lataniu. Po drugie, warto wykonać prosty test, polecany przez instruktorów Flyspot. W tym celu bierze się suszarkę do włosów, włącza tryb chłodnego powietrza i maksymalną moc, po czym kieruje się strumień powietrza na twarz dziecka. Oczywiście, warto mu wcześniej powiedzieć, co mamy zamiar zrobić 🙂

Taki test jest wiarygodny, ponieważ w tunelu osoby początkujące latają w otwartym kasku,więc pęd powietrza jest odczuwalny dość mocno. Na rynku dostępne są co prawda kaski zamknięte, chroniące całą twarz specjalną szybką, ale ze względu na to, że niemożliwa jest ich dezynfekcja po każdym użyciu, kupują je dla siebie osoby latające w tunelach często i regularnie- czyli profesjonaliści.

Natomiast tunele wypożyczają osobom początkującym kaski otwarte, za to zawsze czyste, zdezynfekowane i w odpowiednim rozmiarze.

Źródło: sklep.flyspot.com

Czy aby na pewno voucher na lot w tunelu aerodynamicznym będzie trafionym prezentem dla dziecka?

Jeśli dziecko bez problemu przeszło test  suszarki i wiesz, że marzy o lataniu lub po prostu na co dzień rozpiera je energia, nie ma co się zastanawiać. We Flyspot dziecko najpierw przejdzie szkolenie z instruktorem, dostanie na czas latania odpowiednio dobrany kombinezon, kask i gogle, a następnie wejdzie do tunelu razem z instruktorem (i najprawdopodobniej jeszcze w towarzystwie innych osób, które zarezerwowały tę samą datę i godzinę lotu co wy).

Co ciekawe, latanie w tunelu podoba się zarówno dzieciom z ogromną ilością energii i kochającym ekstremalne rozrywki, jak i spokojnym, zrównoważonym maluchom, które na co dzień wybierają ostrożne aktywności. Po krótkim szkoleniu i z asekuracją instruktorów Flyspot każde dziecko uniesie się na strugach powietrza i pozna niesamowite uczucie, jakim jest latanie.

Czy voucher do tunelu aerodynamicznego Flyspot to dobry pomysł na prezent urodzinowy?

Voucher do Flyspot to wręcz idealny prezent na urodziny. Jest ważny przez cały rok od daty zakupu, możliwy do zrealizowania w jednym z trzech tuneli Flyspot w Polsce (w Warszawie, Katowicach i w Mirosławicach koło Wrocławia) i całkowicie niezależny od pogody.

W dodatku emocje, jakie wywoła w dziecku sam voucher (gdy tylko dowie się, że będzie latać) i te późniejsze, już podczas latania, są po prostu nie do opisania.

A że we Flyspot trzeba pojawić się co najmniej 30 min przed godziną latania, a w obiekcie spędzicie co najmniej godzinę, przygoda i związane z nią emocje potrwają o wiele dłużej niż sam lot.

Źródło: sklep.flyspot.com

Wybierz voucher na lot w tunelu Flyspot i podaruj dziecku prezent, którym będzie zachwycone!

Voucher do Flyspot może być początkiem przygody całej rodziny. Dziecko nie musi przecież latać bez was! Zdecydowanie towarzystwo brata, siostry albo mamy czy taty doda mu otuchy, a wam pozwoli na wspólne spędzenie emocjonujących chwil.

Każdy z podstawowych pakietów na latanie we Flyspot zawiera 2 loty, ale w sklepie Flyspot można kupić zarówno vouchery na 2, jak i na 4 loty, dla 1 lub 2 osób. Każdy z lotów trwa 1,5 minuty.

W zależności od tego, ile mamy czasu, możemy też wybrać opcję vouchera elektronicznego (który przyjdzie na maila do 15 min), jak i pięknie opakowanego vouchera w wersji prezentowej, gotowego do wręczenia (na ten trzeba poczekać aż przyjdzie do paczkomatu lub kurierem albo pocztą).

Po lotach każdy z was dostanie pamiątkowy certyfikat oraz film z latania, który wyślecie sobie na miejscu ze specjalnego komputera. To wszystko zawarte jest już w cenie każdego pakietu.

Zdjęcia w treści artykułu pochodzą ze strony sklep.flyspot.com

Artykuł zewnętrzny