Urządzamy pokój dla dzieci

Pokój dziecka to jednocześnie sypialnia, bawialnia i miejsce do nauki. Jak odpowiednio urządzić to pomieszczenie, by spełniało jednocześnie wszystkie funkcje i było miejscem lubianym przez nasze pociechy? Podpowiadamy.

Przede wszystkim kolory

Zbyt duża ilość kolorów działa przytłaczająco, za bardzo stymuluje i szybko męczy. Poza tym – równie szybko się nudzi. Wybierz więc opcje bardziej uniwersalne – biel, beże, szarości czy delikatne pastele. Takie kolory uspokoją dziecko, będą bezpieczne i nie wyjdą z mody w ciągu następnych dekad. Jeśli Twoje dziecko upiera się przy różnokolorowym pokoju – możesz pójść na kompromis i zaszaleć lekko z jedną ścianą.

Jakie meble do pokoju dla najmłodszych

Przy jasnych ścianach – które optycznie powiększają pomieszczenie – można nieco poeksperymentować z meblami. Tu także uważaj z wyborem – stawiaj na meble funkcjonalne, nie na takie, które będziesz musiała wymienić za dwa-trzy lata. Najważniejszym meblem w pokoju dziecięcym będzie łóżko. Jeśli dziecko ma więcej niż trzy lata można już śmiało postawić na łóżko pełnowymiarowe. Pozostałe meble to przede wszystkim szafa, biurko i krzesło. Dwa ostatnie dostosuj do wzrostu dziecka. Za niskie lub za wysokie biurko może przyczyniać się do późniejszych wad kręgosłupa. Stawiaj też na wysokiej jakości materiały jak np. drewno. Sprawdź, by nie miały ostrych krawędzi czy kantów. Pamiętaj, by każdy mebel wyższy niż 60cm należy przymocować do ściany.

Ściany i podłogi, jak o nie zadbać?

Klasyczną wersją dla dekoracji ścian będzie farba. To tania i uniwersalna metoda, można ją szybko zmienić na inną. Furorę obecnie robią tapety. Szczególnie te, po których można rysować! To oczywiście tapeta, którą równie łatwo się czyści. Zastanów się, czy nie byłaby to dodatkowa rozrywka dla Twojego dziecka? Być może dzięki temu pomożesz rozwijać w nim kreatywność? Do pozostałych opcji należą też naścienne naklejki lub ozdoby w postaci ramek ze zdjęciami. Ważnym elementem pokoju dziecięcego jest także podłoga. Dywan świetnie sprawdzi się u tych dzieci, które nie cierpią na alergie. Będzie miał dobrą izolację akustyczną, a zabawa na podłodze będzie wygodna i bezpieczna. Inną propozycją są też maty podłogowe o ciekawych kolorach i wzorach. To świetna opcja dla pokojów o stonowanych barwach. Pamiętaj tylko, by wybierać jedynie opcje antypoślizgowe.

Telewizor i komputer – które sprzęty do pokoju dziecięcego

To, czy zechcesz wstawić telewizor do pokoju dziecka zależy jedynie od Ciebie. Jeśli masz w domu fana gier dobrze byłoby zapewnić im odpowiedni komfort grania. Przyda się tu więc odpowiedni telewizor. Jaki telewizor do PS4 sprawdzi się najlepiej  dowiesz się z artykułu. Komputer to ważne narzędzie użytku codziennego. Twoje dziecko z pewnością będzie korzystać z niego w trakcie nauki. Jeśli obawiasz się nadmiaru urządzeń rozrywkowych, jedno z nich możesz przenieść do salonu i kontrolować ilość czasu jakie Twoje dzieci mu przeznaczają.Brak komentarzy

Skomentuj