W dzisiejszym wpisie chciałabym pokazać origami od strony użytkowej, jak się bowiem okazuje techniki origami wykorzystuje się do produkcji wielu funkcjonalnych przedmiotów, które można wykorzystać podczas aranżacji wnętrz.

Zacznę od Studia Snowpuppe, które pokusiło się o wykorzystanie origami do produkcji lamp. Studio umiejscowione w Hadze prowadzi dwóch projektantów Nellianna i Kenneth. Zgodnie z przyjętą przez nich ideą, tworzą produkty wykonane z naturalnych materiałów jak papier i drewno, starają się również  wykonać jak najmniejszą liczbę operacji podczas samej produkcji. Produkt końcowy musi być lekki, zbudowany z jednego, płaskiego kawałka materiału i wykonany własnoręcznie. Do produkcji wykorzystywany jest papier o wysokiej trwałości z certyfikatem FSC, który potwierdza jego przyjazny dla środowiska charakter. Każdy abażur jest złożony z niezwykłą starannością, zadziwiająca jest dbałość o szczegóły podczas składania. Ma on bowiem wyglądać nie tylko pięknie na zewnątrz, ale również w środku.

snowpuppe

snowpuppe_lampa_chestnut__chestnut-1

Kolejnym udanym projektem, podczas którego wykorzystano techniki origami jest Wallpocket zaprojektowane przez studio Ampersand ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Inspiracją do ich powstania okazały się skorupiaki, wykonane z tektury, mają proste geometryczne kształty i są niewielkich rozmiarów. Umiejętnie rozmieszczone na ścianie są świetnym elementem dekoracyjnym a przy okazji służą do przechowywania drobnych przedmiotów. Można je powiesić w każdym pomieszczeniu i zestawiać ze sobą w różnych wariantach kolorystycznych.

wallpockets_sixcolors-500x388

ampersand_+wallpockets_31x20-5