„Mamo, tato, nudzi mi się” – te słowa są tak często wypowiadane przez dzieci, że dziwi nas właściwie każda chwila, kiedy bawią się samotnie i w ciszy. W znacznej części przypadków to my, rodzice musimy zająć nasze dziecko jakąś formą aktywności, a wiadomo, że zabawa z rodzicami jest czymś, czego maluch najbardziej potrzebuje w takim momencie.

W związku z tym postanowiliśmy przypomnieć kilka zabaw, które z powodzeniem można animować w domu. Zapraszamy do lektury!

  • Zabawa kreatywna
  • Odgrywanie ról
  • Magiczny dywan i samochodziki

Zabawa kreatywna – malowanie, rysowanie i wycinanie

Dzieci to najbardziej kreatywne i pomysłowe istoty, które kroczą po naszej planecie. Mają nieskończoną liczbę pomysłów i nieograniczoną wyobraźnię. Czy istnieje jakiś łatwy sposób na zapewnienie dzieciom dobrej zabawy, aby nie znudziły się po kilku minutach? Niestety nie ma sprawdzonych regułek, ale w dalszym ciągu możemy skorzystać z najbardziej sprawdzonych form rozrywki.

Pierwszą z nich jest malowanie, rysowanie i wycinanie, czyli zabawa artystyczna. Stworzyć możecie dosłownie wszystko, od czarujących wizerunków waszej rodziny, aż po figurki zabawnych potworków. Możecie także ułożyć wieżę z klocków, która sięgnie prawie do sufitu.

Zabawa w odgrywanie ról

Jako rodzice możemy skorzystać również z zabawek, które podarowaliśmy naszemu dziecku i odgrywać wydarzenia. To doskonała okazja, aby przekonać się, jak wygląda świat oczami dziecka. Herbatka w domku dla lalek, prehistoryczna wędrówka dinozaurów, zabawa w sklep albo wspólne przyrządzanie zabawkowego posiłku? Wybór jest niemal nieograniczony, a oprócz tego zabawa w odgrywanie ról pomaga dziecku zrozumieć świat, poprawiając przy tym zdolności motoryczne.

Możecie również pobawić się w zwierzęta, chodzić na czworaka po domu albo udawać, że podłoga to lawa i uciekać przed tym niebezpieczeństwem na sofę albo narożnik.

Dywan do zabawy dla dzieci

Serdecznie polecamy dywan dziecięcy Mondo 08, który zamieni pokój dziecka i każdą przestrzeń zabawy w ruchliwą drogę. Bez obaw – to tylko na niby!

Zabawny dywan służy za otwartą przestrzeń, po której mogą poruszać się w zawrotnym tempie zabawkowe samochodziki. Nasze produkty są bezpieczne, posiadają certyfikat zgodności Nr 455/AC 017, przez co możecie mieć pewność, że nie zawierają ftalanów, bisfenolu A oraz innych szkodliwych dla zdrowia substancji.

W naszej ofercie znajdują się również inne dywany do zabawy dla dzieci, które przedstawiają małe boisko piłkarskie, statki pirackie, ocean pełen ryb, a nawet safari pełne dzikich, aczkolwiek przyjaźnie nastawionych i uśmiechniętych zwierzątek.

Staramy się, aby nasz sklep internetowy był miejscem przyjaznym dla całej rodziny. Z tego powodu przeglądając naszą ofertę, możesz natknąć się na meble dedykowane najmłodszym. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam stworzyć wyjątkowe miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie!

Artykuł zewnętrzny