Przeglądając liczne strony z designem dla dzieci, zauważyłam iż często pojawiają się w pokoju dziecięcym wieszaki. W pokoju mojej Zosi ich nie ma, ale tak właściwie czemu nie?

Zawsze mam problem z workami na gimnastykę i basen, można na nich powiesić ubranie, na kolejny dzień lub aktualnie noszone przez Zosię torebki. Zalazłam co najmniej trzy zastosowania co oznacza, że warto się nad tym pomysłem zastanowić. Tym bardziej, iż wieszak może być również fajnym elementem dekoracyjnym.

Pierwsze ma mojej liście znalazły się wieszaki Red Hand Gang, czyli „Gangu Czerwonej Ręki” nie tylko pełnią swoją funkcję, ale również świetnie wyglądają. Wycinane są laserowo z brzozowej sklejki, a następnie ręcznie malowane i lakierowane. Świetny gadżet, idealny na niezobowiązujący prezent nie tylko dla dzieci ale również dla nastolatków.

wieszak

Kolejna propozycja to wieszak z liter. Litery dość często przewijają się jako element dekoracyjny w pokojach dziecięcych, czasami jest to stołeczek w kształcie litery, grafika naścienna lub oświetlenie. Tym razem zostały wykorzystane jako wieszak, który można przy niewielkim wysiłku i pomocy wykonać samodzielnie.

 

wieszakznalezione na mommo design

W kolejnym wieszaku zostały wykorzystane kolorowe, plastikowe kubki z IKEA, które przymocowano zwykłą śrubką do deski. Łatwe, proste i pomysłowe, przy niewielkim wkładzie pracy oraz małych kosztach.

wieszak

znalezione na budgetwisehome.com

Ostatnia propozycja to pojedyncze okrągłe haki ścienne pomalowane w zwierzęce głowy: lwa morskiego, pandę oraz lisa. Można je luźno przykręcić do ściany, a przy tym pełnią świetną rolę dekoracyjną. Można je zrobić samodzielnie przepis na Sugar&Cloth  >>>

wieszak

Kolekcja Ferm Living

 

Jeśli przeczytałeś ten wpis z zainteresowaniem możesz zostawić komentarz oraz:

  • Jeśli wykorzystałeś ten pomysł, prześlij mi zdjęcie z chęcią je opublikuję.
  • Polub mój profil na Facebooku, znajdziesz tam wiele innych inspiracji.
  • Zajrzyj na Instagrama lub Pinteresta tam również mnie znajdziesz.
  • Jeśli to co piszę ci się podoba – podaj dalej ale pamiętaj o podaniu źródła.
  • Napisz do mnie jeśli masz inną propozycję na kontakt@zabawydladzieci.com.pl