Dzieci uwielbiają zabawy w basenie. To najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu latem. Nie dziwi więc fakt, że na wielu podwórkach można zauważyć baseny ogrodowe. Niestety nie wszystkie modele, w których szukają orzeźwienia najmłodsi, są dla nich bezpieczne. Jakie parametry warto wziąć pod uwagę przed zakupem? Czy istnieje model idealny, który zapewni maluchom ochłodę i bezpieczeństwo jednocześnie? Podpowiadamy jaki produkt wybrać.

Basen ogrodowy – prywatna strefa komfortu

Baseny ogrodowe cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością. Z pewnością odpowiada za to fakt, że cena tych produktów jest niezwykle atrakcyjna. Oczywiście w sklepach zajmujących się dystrybucją tego typu sprzętów można znaleźć modele, za które trzeba zapłacić od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Wszystko zależy od czynników, takich jak – wielkość czy rodzaj materiału, z jakiego został wykonany.

Na jakie kwestie zwrócić uwagę przed zakupem?

Wybierając basen ogrodowy dla dzieci, trzeba jednak zwrócić uwagę na co najmniej kilka kwestii:

  • rodzaj basenu – w przypadku basenów ogrodowych dla dzieci mamy do wyboru basen dmuchany, rozporowy, stelażowy i ze zjeżdżalnią,
  • materiał wykonania – dostępne na rynku modele różnią się między sobą m.in. grubością oraz elastycznością materiału. Najlepsze są jednak te produkty, które wyprodukowano z miękkich, a z drugiej strony trwałych i odpornych np. na działanie słoneczne materiałów,
  • głębokość – niestety część basenów nie posiada oznaczeń wiekowych. W takiej sytuacji głębokość należy dopasować do wzrostu dziecka. Najrozsądniejszym produktem wydaje się model sięgający do kolan pociechy,
  • wymiary – nie da się ukryć, że rozmiar basenu należy dopasować do wieku dzieci. Można inwestować zarówno w mniejsze, jak i większe modele.

Niezwykle istotny jest także wiek dziecka. Większość producentów umieszcza na opakowaniu informację, z której można się dowiedzieć, dla jakiej grupy wiekowej jest przeznaczony konkretny basen ogrodowy.

Nawet jeśli dopasujemy basen do wieku pociechy, nie możemy spuszczać maluchów z oka. Niestety nawet przy bardzo płytkich modelach istnieje prawdopodobieństwo nieszczęśliwego wypadku. Warto więc zadbać o to, aby dzieci korzystały z basenu wyłącznie pod opieką dorosłych.

Jaki basen ogrodowy dla najmłodszych?

Dmuchane baseny ogrodowe to najlepsze produkty dla małych dzieci. Do ich zalet zaliczamy atrakcyjną cenę, bogatą kolorystykę oraz łatwe rozłożenie i złożenie. Niektóre produkty posiadają także w zestawie fontanny i piłki. Co więcej, te modele można zabrać ze sobą na wakacyjny wyjazd. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby maluch korzystał z modelu także na balkonie. Dmuchane baseny ogrodowe często posiadają także specjalny daszek, który chroni maluchów przed promieniami słonecznymi. Bogatą ofertę basenów ogrodowych dla dzieci oferuje sklep dobrebaseny.pl.

Marka też ma znaczenie

Wszystkie wyżej wymienione kwestie są ważne podczas zakupu. Jednak wybierając model, który posłuży maluchom na więcej niż jeden sezon, należy wziąć pod uwagę markę. Wyłącznie wysokiej jakości modele są gwarancją bezpieczeństwa i trwałości na lata. Na szczególną uwagę zasługują baseny Intex oraz Bestway, które są wykonane z najlepszej jakości materiałów. Dodatkowo każda z powyższych firm oferuje bogaty wybór rozmiarów, kształtów i modeli.