Lato sprzyja sportowym aktywnościom nie tylko u nas dorosłych, ale i u naszych dzieci. Wakacje to czas, gdy beztroska przeplata się z chęcią wyładowania energii. Stąd też nasze pociechy aż łakną sportowych szaleństw, do których powinniśmy solidnie je przygotować. Dlatego postanowiliśmy stworzyć krótki poradnik na temat tego, jak dobrać wygodny, letni strój sportowy dla dziecka.

Komfort podczas aktywności fizycznej – dlaczego jest tak ważny?

Zanim przejdziemy do komponowania letniego, sportowego ubioru dla najmłodszych, powinniśmy wiedzieć, dlaczego jest to tak ważne. Otóż jeśli podczas aktywnej zabawy nasze dziecko, na którymkolwiek etapie odczuje dyskomfort, może szybko się zrazić nie chcieć jej kontynuować. Samo zaprzestanie uprawiania sportu to jednak niejedyne ryzyko. Niewygodne, ubrania mogą powodować liczne obtarcia na wrażliwej skórze dziecka. Za ciepłe zaś może przyczynić się do nadmiernej potliwości, która skutkuje pojawianiem się krostek i innego rodzaju zmian, często bardzo nieprzyjemnych dla naszego dziecka. Warto zatem przyjrzeć się temu, w jaki sposób je ubieramy oraz jakie składy mają ubranka naszej pociechy.

Wygodny, letni sportowy strój krok po kroku

Jak już wcześniej wspominaliśmy, w sporcie ważna jest wygoda i lekkość. Dlatego świetnym rozwiązaniem będą elastyczne spodenki dziecięce, wykonane z przewiewnej, naturalnej tkaniny. Bawełna o rzadszym splocie z dodatkiem rozciągliwej tkaniny będzie strzałem w dziesiątkę. Spodenki, czy też szorty dla dzieci są idealne w letnie, ciepłe dni zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Podczas aktywności fizycznej często nasze dzieci wykonują rozmaite figury – biegają, wspinają się, jeżdżą na rowerze lub rolkach, gdzie niełatwo utrzymać swoje ciało w komfortowej dla nich pozycji. Dlatego spodenki dziecięce w połączeniu z lekką, zwiewną koszulką bawełnianą, będzie dużo lepszym rozwiązaniem niż najbardziej elastyczna spódniczka.

Materiały i kroje, których powinniśmy unikać

Tkaniny syntetyczne z pewnością sprawią, że nasze dziecko będzie odczuwało dyskomfort w trakcie uprawiania sportu w upalne dni. Należą do nich nylon (np. w rajstopkach), który potęguje potliwość i nie przepuszcza powietrza. Takim materiałem jest również poliester, a także akryl. Ten drugi jest zamiennikiem wełny, który potęguje odczucie ciepła, co będzie uciążliwe dla dziecka, któremu podczas ruchu i upału już będzie wystarczająco gorąco. Krojem, który niekoniecznie będzie dobry dla najmłodszych w trakcie sportowej zabawy, jest kombinezon. Nawet ten bawełniany nie będzie dobrym pomysłem. Latem, podczas wysiłku powinny one dużo pić, a co za tym idzie częściej korzystać z toalety. Dlatego szorty dla dzieci w tym przypadku są idealnym rozwiązaniem.

Jak widać wygodny, letni strój sportowy dla naszej pociechy jesteśmy w stanie skompletować w szybki i łatwy sposób. Wystarczy przyjrzeć się składom, a niekiedy także walorom estetycznym ubranka, szczególnie jeśli nasze dzieci przykładają dużą uwagę do swojego wyglądu.