Idealna zabawa urodzinowa dla dzieci w wieku szkolnym. Na początku zabawy rozdajemy dzieciom karteczki i prosimy aby każda osoba napisała na nich po jednym poleceniu do wykonania np. zaśpiewaj piosenkę, zrób 5 przysiadów, przytul wszystkie dziewczynki, ile jest 8×7  itd. Potem karteczki zginamy i wrzucamy do pojemnika.

Dzieci sadzamy w kręgu i prosimy aby podawały sobie z ręki do ręki pojemnik z poleceniami w rytm puszczonej muzyki. Gdy osoba prowadząca wyłączy muzykę, dziecko w którego ręku będzie pojemnik wyciąga jedną karteczkę i wykonuje polecenie. Polecenia powinny być dostosowane do wieku uczestników.

Tą samą zasadę zabawy można wykorzystać również do ćwiczeń edukacyjnych, jako przerywnik podczas zajęć. Wcześniej nauczyciel musi przygotować karteczki z równaniami matematycznymi lub zadaniami z języka polskiego typu: wymień 3 przymiotniki zaczynające się na pierwszą literkę imienia siedzącej po twojej prawej strony osoby. Wszystko zależy od wieku uczestników oraz przerobionego materiału. Oczywiście podczas zajęć lekcyjnych nie będziemy sadzać dzieci w kręgu i puszczać muzyki. Możemy wprowadzić zasadę że osoba która wylosowała pierwsze zadanie i odpowiedziała poprawnie, wybiera kolejną osobę do losowania zadania. Jeśli odpowiedź jest zła losuje kolejne polecenie.

Zobacz również:

Układanie wyrazów – zabawa dla dzieci