Zabawki – niezbędne, piękne, funkcjonalne

Pierwsze lata życia dziecka, od narodzin po czas szkoły, są okresem najbardziej twórczym. Dzieciom zabawki nie są potrzebne po to tylko, by rodzice mogli zrobić coś w domu lub wypocząć, ale są niezastąpionym elementem rozwijającym ciało i intelekt malucha. Dobierając zabawki do temperamentu dziecka, jego wieku i fascynacji możemy we własnym domu stworzyć prawdziwy sensoryczny plac zabaw, a gdy wybierzemy zabawki trwałe i pięknie wykonane, staną się one nawet ozdobą dziecięcego pokoju.

Po co dzieciom zabawki?
Już noworodki, którym z dnia na dzień coraz bardziej podoba się świat dźwięków, kolorów, kształtów i faktur, lubią zabawki. Podsuwanie maluchowi zabawek korzystnie wpływa na rozwój wzroku, słuchu, całego mózgu. Dziecko uczy się, że prawa fizyki rządzą światem, kiedy wkłada klocki do pudełka, upuszcza je na podłogę. Kolorowe misie, instrumenty, przebrania, lalki pobudzają dziecięcą wyobraźnię i ułatwiają im wejście w świat fantazji. Zabawki wymuszają też ruch, bo kiedy dziecko bierze je w rączki, chodzi z zabawką, ściąga ją z półki, łapie, kiedy upada, rozwija swoją koordynację, refleks, wzmacnia wszystkie mięśnie. Czasami zabawka staje się wyzwaniem, kiedy układankę trzeba pozbierać w jeden harmonijny obrazek albo w sorterze włożyć odpowiednie klocki do wyznaczonych otworów. Podczas zabaw z innymi dziećmi lub z rodzicami, kiedy maluch rozgrywa pojedynki w grach planszowych, wygrywa różne melodie, odgrywa rolę, staje się on bardziej otwarty na współpracę z innymi, uczy się respektowania zasad, ale także musi radzić sobie z ewentualną przegraną. Nie sposób znaleźć kogoś, kto zawodowo zajmuje się dziećmi i uważa, że zabawki nie są im potrzebne.

Szwedzki design zabawek
Szwecja ma różne oblicza, ale przede wszystkim znana jest z tego, że jej mieszkańcy mają niesamowite wyczucie, gdy chodzi o design i wymyślanie praktycznych i pięknych jednocześnie produktów. To ze Szwecji wywodzi się marka JaBaDaBaDo, która produkuje pastelowe, niezwykle piękne zabawki dla dzieci w różnym wieku. W bogatej ofercie zabawek dostępnych na stronie www.trendysmyk.pl znaleźć więc można maskotki i pierwsze proste zabawki przeznaczone dla niemowląt, a także wspaniałe instrumenty rozwijające zmysł muzyczny u dzieci, duże kuchnie, które pozwalają maluchom na zabawę w dom, naśladowanie dorosłych i rozwijanie swoich pasji. Na uwagę zasługuje nie tylko ich różnorodność, ale także wygląd: dbałość o szczegóły i niezwykle przyjazne dla oka kolory, subtelne połączenie piękna i praktycznej funkcji zabawki dla malucha. JaBaDaBaDo to także charakterystyczne dla stylu szwedzkiego meble, które świetnie wpiszą się w wystrój dziecięcego, stonowanego, nieprzeładowanego kolorami i elektronicznymi gadżetami pokoju. Miękki fotel dostosowany do wzrostu malucha, stoliki, na których można rysować oraz piękne wózki, półeczki i pojemniki na zabawki stanowią doskonałe uzupełnienie asortymentu tej marki. Wyposażony w nie pokój, będzie niezwykle modny, minimalistyczny, pełen subtelności i pozostawi dziecku pole do rozwijania wyobraźni.

Zapraszamy Trendysmyk.plBrak komentarzy

Skomentuj