Tomek i Przyjaciele to wspaniały serial animowany opowiadający losy kolejek mieszkających i pracujących na Wyspie Sodor. Głównym bohaterem jest oczywiście tytułowy Tomek – niebieska lokomotywa, jakiej towarzyszą Henio, Emilka, Gabryś, Kuba, Edek, Piotruś i Tobik. Nad przebiegiem prac związanych z transportem czuwa wspaniały Pan Szyneczka, nazywany również Grubym Zawiadowcą. Licencjonowane zabawki z bajki Tomek i Przyjaciele stanowią wierne kopie serialowych postaci i umożliwiają dzieciom odgrywanie najlepszych scenek – czas przenieść się na Wyspę Sodor!

ZESTAWY Z TORAMI DLA TOMKA I JEGO PRZYJACIÓŁ

Zestawy zabawek obejmują nie tylko pojedyncze kolejki, ale również rozbudowane przejazdy zbudowane z torów. To właśnie przy ich użyciu można samodzielnie tworzyć ciekawe fragmenty z wyspy, które przepełnione zostaną wzniesieniami, zakrętami, zwrotnicami czy tunelami – kolejki będą mogły przemierzać drogi, by jak najlepiej wykonać swoją pracę. Obecnie, do dyspozycji maluchów pozostaje jeden rodzaj torów, po których mogą przejeżdżać wszystkie kolejki z linii TrackMaster™ i nowsze. Zabawki z torami z bajki Tomek i Przyjaciele świetnie sprawdzą się już dla trzyletnich maluszków!

KOLEJKI NA MAGNES – WYGODNY SPOSÓB ŁĄCZENIA WAGONIKÓW

Kolejki z bajki Tomek i Przyjaciele dzielą się na te wyposażone w napęd na baterie oraz te, które trzeba prowadzić po torach ręcznie. Obydwa rodzaje pojazdów posiadają jednak jeden sposób łączenia z elementami dodatkowymi – zarówno kolejki, jak i wagony wyposażone są w magnesy. To właśnie one są odpowiedzialne za możliwość przyłączenia, szczególnie że jeden bohater może przecież ciągnąć kilka wagoników! Zbuduj najbardziej zawiły przejazd i zobacz, jak twoje kolejki Tomek i Przyjaciele na magnes mkną z zabójczą prędkością ciągnąc przy tym załadowane po brzegi wagony!

KOLEJKA TOMEK I PRZYJACIELE JAKO ZABAWKA INTERAKTYWNA

https://www.kimland.pl/kolejki-tomek-i-przyjaciele

Zabawki interaktywne z bajki Tomek i Przyjaciele stanowią zdecydowanie najsmaczniejszy kąsek dla wszystkich brzdąców. Spora część kolejek wyposażona została w moduły świetlne oraz dźwiękowe, choć jak się okazuje, mogą one poruszać się również po świecących torach! Dla najmłodszych maluszków marka Fisher Price przygotowała nawet pojazd przedstawiający Tomka, który jest zdecydowanie większy i można sterować jego ruchami poprzez dołączony pilot.