Zabawy z balonem są idealne na bale karnawałowe nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Ich niewątpliwym atutem jest to, że  lekkie balony,  podczas ostrej rywalizacji nikomu nie zrobią krzywdy.

Najpopularniejszą zabawą jest taniec w parach z balonem między głowami, wygrywa ta para, która będzie tańczyć najdłużej. Znamy również zabawę taneczną z balonem, gdzie jedna osoba z pary przywiązuje sznurkiem balonik do stopy a następnie każda tańcząca para stara się przebić nogą balon sąsiedniej pary. Oprócz tych zabaw chciałabym zaproponować kilka innych, które bez wątpienia rozluźnią atmosferę i zintegrują towarzystwo.

Zabawa I

Dzieci dzielimy na dwie takie same grupy, każda grupa ustawia się parami przy linii startu a każda para otrzymuje balonik. Dzieci w parze ustawiają się przodem do siebie i między swoje głowy wkładają balonik. Na dany sygnał pary biegną do linii startu, podczas biegu nie można zgubić oraz podtrzymywać ręką balonu. Para, która pierwsza doniesie balonik do mety otrzymuje punkt dla grupy.

Zabawa II

Dzieci również dzielimy na dwie równe grupy a następnie ustawiamy je w dwóch rzędach, jedno za drugim. Pierwsze dziecko trzyma w dłoniach balonik, który na dany sygnał podaje pomiędzy nogami następnej stojącej osobie. Balon wędruje między nogami do ostatniego dziecka w szeregu, które otrzymując balon musi jak najszybciej pobiec do przodu i podaje go dalej między nogami. Zabawa trwa do momentu, gdy na przód szeregu powróci pierwszy zawodnik. Wygrywa ta grupa, która zrobi to pierwsza.

Zabawa III

Balony rozsypujemy po sali, musi być ich jednak o jeden mniej niż bawiących się dzieci. Moderator puszcza muzykę i prosi, aby maluchu poruszały się rytmicznie po sali. Gdy muzyka cichnie, każde dziecko musi złapać balon. Odpada ta osoba, która zostanie bez balonika. Za każdym razem należy usunąć jeden balonik z podłogi. Wygrywa dziecko, które zostanie z ostatnim balonikiem.

Zabawa IV

Dzieci dzielimy na dwie grupy w każdej grupie maluchy siadają parami naprzeciwko siebie. Pierwsza para otrzymuje między stopy balon, który na dany znak musi podać w stopy kolejnej pary. W ten sposób balon bez zetknięcia z podłogą i dłońmi musi jak najszybciej dotrzeć do ostatniej pary. Dla ułatwienia prosimy dzieci, aby przy zabawie zdjęły buty.

Jeśli przeczytałeś ten wpis z zainteresowaniem możesz zostawić komentarz oraz:

  • Jeśli wykorzystałeś ten pomysł, prześlij mi zdjęcie z chęcią je opublikuję.
  • Polub mój profil na Facebooku, znajdziesz tam wiele innych inspiracji.
  • Zajrzyj na Instagrama lub Pinteresta tam również mnie znajdziesz.
  • Jeśli to co piszę ci się podoba – podaj dalej ale pamiętaj o podaniu źródła.
  • Napisz do mnie jeśli masz inną propozycję na kontakt@zabawydladzieci.com.pl