Zapamiętaj moje imię Jeśli mamy do czynienia z nową grupą zapamiętanie imion wszystkich uczestników zawsze sprawia trudności. Najlepsza metoda to ustawianie karteczek z imionami lub przyczepianie ich do ubrania. Możemy również nauczyć się imion poprzez zabawę, poniżej dwie propozycje zabawy:

Zabawa 1

Osoby uczestniczące w zabawie stają w kręgu a następnie każdy z uczestników musi się przedstawić. Gdy prezentacja się zakończy jedna z osób otrzymuje piłkę i rzuca ją do innego uczestnika wymieniając jego imię. Osoba która piłkę złapała rzuca ją do kolejnej itd. Rzucamy piłką do momentu gdy zapamiętamy wszystkie imiona. Jeśli imię nie jest odpowiednie piłki nie należy łapać, przedstawimy się raz jeszcze i osoba rzucająca zaczyna od początku zabawę. Zabawa ta może mieć również inną wersję. Rzucamy piłką do osoby która łapiąc musi wypowiedzieć imię osoby rzucającej itd.

Zabawa 2

Wszyscy siadamy w kręgu pierwsza osoba mówi: nazywam się… Następna mówi: nazywam się…, a to jest… i wskazuje swojego poprzednika. Kolejna osoba przedstawia się a następnie wymienia imiona wszystkich swoich poprzedników i tak do końca. Możemy wykonać również drugie okrążenie dodając do imienia przymiotnik oddający charakter danej osoby np.: nazywam się Ania jestem ambitna następna osoba mówi nazywam się Ola jestem wesoła a to jest ambitna Ania itd…