gwiazda z papieru 23 grudnia 2014

Gwiazda prawie betlejemska

Na dzień przed długo wyczekiwaną Wigilią ubieramy z Zosią choinkę. Wszystkie ozdoby: bombki, Mikołaje, aniołki, ptaszki są gromadzone latami w drewnianej skrzyni a wraz z

zobacz więcej →

choinka 11 grudnia 2014

Choinkowe ozdoby

Zanim pojawi się w naszym domu choinka, zaczęłyśmy z Zosią ozdabiać pokój w motywy świąteczne z papieru. Każdego dnia robimy jedną choinkę i przyklejamy ją do

zobacz więcej →

kura 4 listopada 2014

Siedziały kury na grzędzie

Dziś zapraszam do robienia kury z rolki po papierze toaletowym. Pomysł podpatrzony na szkolnej wystawce z pracami.

zobacz więcej →

kot4 14 października 2014

Kotek

Dziś święto Edukacji Narodowej większość szkół jest więc zamknięta. Siedzimy z Zosią w domu i układamy plan dnia, zadziwiające jak dzieci lubią mieć wszystko ustalone. W przypadku mojego

zobacz więcej →

zając z papieru 17 kwietnia 2014

Zajączek

Dzisiaj proponuję ostatniego przedświątecznego zajączka, który niestety wymagał sporo cierpliwości podczas łączenia dwóch kawałków papieru w formie plecionki, ale się udało.

zobacz więcej →

zając 1 kwietnia 2014

Zając

Wiosna zbliża się dużymi krokami, a my jak zawsze o tej porze zaczynamy robić zajączki. Najczęściej robiłyśmy je do tej pory z rolki od papieru toaletowego. Dzisiaj jednak chciałam zaproponować coś innego.

zobacz więcej →

ptak 11 marca 2014

Ptaszek od serca

Do zrobienia naszego ptaszka potrzebowałyśmy niewiele, nie jest szczególnie skomplikowany a wręcz banalnie prosty.  Został zrobiony z wyciętego z papieru serca – tylko tyle potrzeba do stworzenia interesującej pracy.

zobacz więcej →

0 24 lutego 2014

Bałwanek z wacików

Zima powoli nas opuszcza dlatego mając nadzieję, że już nie wróci zrobiłyśmy pierwszego w tym roku, pożegnalnego bałwanka z ….. wacików :).

zobacz więcej →

strzała 10 lutego 2014

Strzała Amora

Zbliża się Walenty, zamiast tradycyjnych walentynkowych serduszek przygotowujemy z Zosią strzały Amora, którymi obdarzy swoich przyjaciół w szkole.

zobacz więcej →

zaba 3 stycznia 2014

Żaba

Co prawda do wiosny jeszcze daleko, ale nadmiar zielonej bibuły spowodował że trzeba ją było wykorzystać i przyszła nam do głowy żaba.

zobacz więcej →