12 stycznia 2013

Puzzle Polska dla dzieci

O gotowości szkolnej 6-latka świadczy min. fakt, że dziecko potrafi powiedzieć jakiej jest narodowości, w jakim kraju mieszka i jakim językiem się porozumiewa. Wie jak wygląda flaga, jak nazywa się stolica Polski, wymieni największą rzekę i oczywiście nasze morze. Kiedyś każdy przedszkolak kończąc edukację znał na pamięć wierszyk „Kto ty jesteś, Polak mały” , dziś kojarzony z minioną epoką.

zobacz więcej →

2 stycznia 2013

Re re kum kum

„Re re kum kum” to kolejna interesująca propozycja Egmontu dla dzieci w wieku przedszkolnym. Ponieważ wcześniej z wielkim entuzjazmem grałyśmy z córką w „Skubane kurczaki” i „Pędzące żółwie”, sięgnęłyśmy również po skaczące żabki, bo właśnie o tym jest ta gra. Producent przygotował dwa warianty gry dla 4 latka oraz dla 5-6 latków można, więc powiedzieć, że gra rośnie z dzieckiem.

zobacz więcej →

20 grudnia 2012

Dzieci z Carcassonne

„Dzieci z Carcassonne” to gra, która od tygodnia wypełnia nasz wolny czas. Muszę przyznać, że jest interesująca i wciągająca nie tylko dla dziecka, a gram z 4-latkiem, ale również dla mnie, osoby dorosłej.

zobacz więcej →

17 grudnia 2012

Gry lotto dla 2-latka

Orchard Toys to jedna z niewielu firm, które wprowadziły na rynek gry planszowe dla dzieci od 2 roku życia, wspomagają rozwój dziecka ćwicząc koncentrację, spostrzegawczość ucząc kolorów i nazw przedmiotów i zwierząt. Zapraszam do lektury i zabawy.

zobacz więcej →

19 listopada 2012

Polowanie na robale – gra matematyczna

Gry Egmontu często nas zaskakują i tak było tym razem, zupełnie nie spodziewałam się tego, co zobaczyłam po otwarciu kolorowego pudełka, zamiast planszy i pionków wysypały się kostki i płytki.

zobacz więcej →

3 listopada 2012

Rummikub Junior w wersji dla dzieci

Gra Rummikub Junior to przyjemne połączenie nauki i rozrywki, dzieci uczą się rozpoznawać liczy i kojarzyć ich kolejności, rozwijają zdolności rozpoznawania kształtów i kolorów oraz rozwijają zdolność logicznego myślenia.

zobacz więcej →

1 listopada 2012

Mali Powstańcy czyli przygoda z historią.

Gra „Mali Powstańcy” to próba przeniesienia na planszę funkcjonowania Harcerskiej Poczty Polowej, działającej podczas Powstania Warszawskiego. Tematyka gry jest, więc niezwykle interesująca dla młodych graczy w wieku od lat 8.

zobacz więcej →

5 października 2012

Rubik Twist

Rubik Twist – obok klasycznej kostki 3x3x3 jest najpopularniejszą łamigłówką Rubika. Łamigłówka znana  jest  równie  pod nazwą  wąż (bądź snake).  Zabawka składa się z 24 trójkątnych elementów połączonych ze sobą.  Łączenia pozwalają na obrót o 360 stopni, dzięki czemu łamigłówka może przyjmować  rozmaite kształty. Poprzednie wersje Twista były zazwyczaj dwukolorowe,   obecnie dostępna jest w sprzedaży wersja  kolorowa. Oryginalna łamigłówka dostarczana jest obecnie z zaledwie 6 wzorami do ułożenia,   na dole artykułu znajdą Państwo link do kolekcji dodatkowych wzorów.

zobacz więcej →

29 września 2012

Matematyka na wesoło

Matematyka uczy logicznego myślenia, przewidywania i zwyczajnie ułatwia codzienne życie. Dlatego zajmuję ona w hierarchii miejsce należnej „królowej nauk”, choć nie każdy powie o niej – mój ulubiony przedmiot. Jak więc radzić sobie z trudnościami w opanowaniu tego przedmiotu?

zobacz więcej →

27 września 2012

Jurassik – gra dla młodych Paleontologów

Świat dinozaurów wyraźnie oddziałuje na wyobraźnię naszych pociech. Spośród gier które otrzymałam do testowania moje 5-letnie dziecko wybrało małe niepozorne pudełeczko tylko dlatego że był dinozaur na okładce. „Jurassic”, bo o tym jest mowa, to gra karciana, stąd też moja obawa czy 5-latek, który dotychczas grał w „Czarnego Piotrusia” sobie z nią poradzi.

zobacz więcej →