W momencie kiedy w naszym domu pojawia się nowy członek rodziny, stoimy przed ogromnym wyzwaniem. Rodzice doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dziecko będzie się intensywnie rozwijać i będzie chciało poznawać świat na swój własny sposób. W tym momencie to właśnie na rodzicach ciąży ogromna odpowiedzialność, by zapewnić najmłodszym jak najlepsze warunki do wspomnianego już rozwoju. Często zdarza się tak, że rodzicom brakuje pomysłów na to, jak zorganizować czas dla swojej pociechy, szczególnie jeśli wolne chwile spędzają w domu. Wobec tego, jakie są najlepsze sposoby na zabawę z dzieckiem w czasie deszczowych dni spędzanych w pokoju?

Pozwól dziecku zaprosić się na herbatę!

Nie da się ukryć, że spędzanie czasu w domu, we własnym pokoju dla większości z maluchów będzie prawdziwym wyzwaniem. Dzieci są z natury wyjątkowo energiczne i nie mogą usiedzieć w miejscu. Rodzice powinni więc dołożyć wszelkich starań do tego, by maluchy nie czuły się znudzone. Pomogą im w tym niektóre zabawki i gadżety, jak chociażby drewniany serwis do herbaty! Jest to świetny sposób na to, by zorganizować czas pociechom i jednocześnie nawiązać z nimi jeszcze głębszą relację. Pozwólmy się więc zaprosić dzieciom na herbatę, a także pozwólmy im rozwijać swoje talenty i kreatywność. Drewniany zestaw do herbaty jest zabawką całkowicie bezpieczną, gdyż:

  • został wykonany w całości z drewna;
  • nie zawiera elementów, które dziecko mogłoby połknąć;
  • nie zawiera ostrych krawędzi.

Dzięki temu gadżetowi rodzice mają również okazję do tego, by spędzić z pociechą znacznie więcej czasu. Można bowiem do takiej zabawy wprowadzić elementy edukacyjne i zaangażować pociechę w konwersację. Z całą pewnością taka zabawa świetnie sprawdzi się na deszczowe dni, spędzane w domu. Więcej kreatywnych zabawek na stronie sklepu elemele.com.pl

Kolorowanki i łamigłówki edukacyjne rozbudzą kreatywność pociechy!

Kolejnym sposobem na to, by spędzić produktywny czas z dzieckiem w domu są łamigłówki i kolorowanki edukacyjne. Jest to zabawka, która z pewnością świetnie znana jest rodzicom jeszcze z czasów ich dzieciństwa. Wszelakie kolorowanki i inne łamigłówki pobudzają w dziecku nieograniczone pokłady kreatywności, a jednocześnie świetnie wspierają jego rozwój intelektualny pociechy. Rodzice mogą dowolnie wybierać, gdyż obecnie wspomnianych już łamigłówek na rynku nie brakuje. Można więc zdecydować się na takie, które pomogą przyswoić maluchom pierwsze cyferki lub literki lub na takie, które będą wymagały odrobiny fantazji i artystycznej duszy. Co więcej, ważne jest to, by rodzice towarzyszyli swoim maluchom podczas takich zabaw i obserwowali ich postępy. Dzięki temu dziecko będzie czuło iż otrzymuje należytą uwagę, a także będzie starało się wykonać swoje zadanie jak najlepiej. Wspólne zabawy z dzieckiem pozwalają na pogłębienie wzajemnych relacji, na czym z pewnością zależy rodzicom. Będą one miały także ogromny wpływ na kreatywność malucha, a jest to jednak z tych cech, która ma ogromny potencjał na przyszłość. Warto więc spędzać czas z dzieckiem w domu, w sposób produktywny i fantazyjny!

artykuł sponsorowany