25 listopada 2021

Wynajem sali na komunię – o czym trzeba pamiętać?

Organizacja komunii na sali to wielka wygoda. Goście mogą liczyć na atrakcyjne menu i miłą atmosferę, a opiekunowie nie martwią się o detale. Na co warto zwrócić uwagę, zamawiając lokal? Podpowiadamy!

zobacz więcej →

1 lipca 2018

Serafina i czarny płaszcz – książka na wakacje.

Długo zastanawiałam się nad odpowiednią zakładką do tej książki stwierdziłyśmy z córką, że najbardziej odpowiedni będzie kot, bo o kotach przecież mowa :). Główna bohaterka to dość

zobacz więcej →

29 czerwca 2018

Inspiracje Nauczanki – pomysły na wakacyjną zabawę

Trafił do mnie ostatnio najnowszy numer czasopisma dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej „Inspiracje Nauczanki”. W pierwszym odruchu pomyślałam, że odrobinę spóźniony, bo przecież

zobacz więcej →

5 czerwca 2018

Aranżujemy wymarzony ogród dla dzieci

Chyba każdy z nas, będąc dzieckiem, marzył choć raz o tym, aby mieć własny domek na drzewie. Tajemnicze zakamarki to coś, co dzieciaki lubią najbardziej. Gdy one już się znudzą kreatywną zabawą we własnym gronie, wtedy można sięgnąć po profesjonalne zabawki ogrodowe – trampoliny czy huśtawki. Które z nich warto wybrać i w jaki sposób wpisać je w zieloną przestrzeń przed domem?

zobacz więcej →

4 września 2014

Przygoda z Astrid Lindgren

Muszę przyznać że to wpis do którego szykowałam się dość długo, bo związanych jest z nim wiele wspomnień i kolejnych etapów w życiu mojej Zosi, choć dotyczy tylko czy może aż książek.

zobacz więcej →

17 czerwca 2014

Mity Greckie dla dzieci

Jednym z bardziej udanych prezentów jaki otrzymała Zosia w prezencie były Mity Greckie. Oczywiście nie mam na myśl mitów autorstwa Parandowskiego czy Graivsa, ale bardzo dobre wydania przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach

zobacz więcej →

12 stycznia 2013

Puzzle Polska dla dzieci

O gotowości szkolnej 6-latka świadczy min. fakt, że dziecko potrafi powiedzieć jakiej jest narodowości, w jakim kraju mieszka i jakim językiem się porozumiewa. Wie jak wygląda flaga, jak nazywa się stolica Polski, wymieni największą rzekę i oczywiście nasze morze. Kiedyś każdy przedszkolak kończąc edukację znał na pamięć wierszyk „Kto ty jesteś, Polak mały” , dziś kojarzony z minioną epoką.

zobacz więcej →

2 stycznia 2013

Re re kum kum

„Re re kum kum” to kolejna interesująca propozycja Egmontu dla dzieci w wieku przedszkolnym. Ponieważ wcześniej z wielkim entuzjazmem grałyśmy z córką w „Skubane kurczaki” i „Pędzące żółwie”, sięgnęłyśmy również po skaczące żabki, bo właśnie o tym jest ta gra. Producent przygotował dwa warianty gry dla 4 latka oraz dla 5-6 latków można, więc powiedzieć, że gra rośnie z dzieckiem.

zobacz więcej →

20 grudnia 2012

Dzieci z Carcassonne

„Dzieci z Carcassonne” to gra, która od tygodnia wypełnia nasz wolny czas. Muszę przyznać, że jest interesująca i wciągająca nie tylko dla dziecka, a gram z 4-latkiem, ale również dla mnie, osoby dorosłej.

zobacz więcej →

17 grudnia 2012

Gry lotto dla 2-latka

Orchard Toys to jedna z niewielu firm, które wprowadziły na rynek gry planszowe dla dzieci od 2 roku życia, wspomagają rozwój dziecka ćwicząc koncentrację, spostrzegawczość ucząc kolorów i nazw przedmiotów i zwierząt. Zapraszam do lektury i zabawy.

zobacz więcej →