Pluszaki to niewątpliwie jedne z ukochanych dziecięcych zabawek. Maskotki, w stosunku do których bardzo często pozostaje wyjątkowy sentyment. Często po latach pamiętamy ukochane pyszczki, pluszowe misie niejednokrotnie towarzyszą nam przez lata i nie jesteśmy gotowi się z nimi rozstać. Czym jednak dzisiaj powinien wyróżniać się idealny pluszak dla twojego dziecka? 

Przytulanki dla niemowląt i dzieci — postaw na jakość, bezpieczeństwo, estetykę

Pluszowy miś to jedna z najbardziej charakterystycznych przytulanek dla dzieci, choć dzisiaj równie dobrze może stać się nią ukochana myszka, pajacyk lub inna postać. Jeśli chcesz dziecku zrobić wyjątkowy prezent i podarować mu taką wyjątkową przytulankę, koniecznie zwróć uwagę na różne propozycje, które masz obecnie do wyboru.

Przede wszystkim dziecięcy świat zalewa tona świat zabawek, w tym pluszaków, które przyciągają uwagę jaskrawymi kolorami, wydanymi czasami odgłosami oraz innymi „atrakcjami”. Gdy przyjrzeć się im bliżej, często okazuje się jednak, że taki pluszak wykonany jest ze sztucznego materiału, miły w dotyku jest do czasu pierwszego prania, a krzykliwe kolory, które przyciągają uwagę w sklepie, w dłuższej perspektywie okazują się męczące.

Naprawdę nie warto kupować kolejnego misia, który jedynie będzie zbierał kurz z pomieszczenia. Specjaliści ze świata dziecięcych zabawek, jak i pedagodzy, eksperci od rozwoju dziecka podkreślają, że tego typu zabawki zdecydowanie lepiej zamienić na jedną wykonaną z naturalnych materiałów.

  • Pluszaka, co do którego będziesz mieć pewność, że jest wykonany z materiałów przyjaznych dla dziecka, antyalergicznych, a przy tym jednocześnie miłych w dotyku.
  • Misie świetnie sprawdzają się w każdym wieku, to przytulanki, które dzieci po prostu kochają. Warto zadbać, aby z ich ręce trafiały te naprawdę dobrze wykonane.
  • Nie mniejsze znaczenie w tym wszystkim ma ich estetyka. Stonowane kolory, naturalne materiały, różnorodne faktury — to wszystko pobudza rozwój dziecka, a jednocześnie kształtuje jego zmysł estetyczny.

Pluszowe misie — gdzie zaczęła się ich historia

Pluszowe misie, a do tej kategorii z pewnością należą przytulanki Bukowski, mają bardzo długą już — ponad stuletnią historię. Co ciekawe, ma ona co najmniej dwie wersje. Pierwsza historia zakłada, że pluszowy miś znany na całym świecie wywodzić się od słynnego „Teddy Bear”, którego imię miało wiązać się z prezydentem Stanów Zjednoczonych, Theodorem Rooseveltem, nazywanym przez znajomych „Teddym”, który miał ocalić życie niedźwiadkowi, złapanemu przez myśliwych. Druga wersja narodzin pluszowego misia wiąże go z Europą i niemiecką fabryką Margaret Steiff, gdzie uszyto misia z pluszu z ruchomymi ramionami i nogami. , Nazwano natomiast nieco mniej atrakcyjnie — Bear 55 PB. 55 odsyłało do wysokości misia, który miał dokładnie 55 cm.

Bukowski Design — pluszowe misie, które kochają dzieci

W Polsce niewątpliwie jednym z najbardziej popularnych, znanych i rozpoznawalnych producentów pluszowych misiów jest Bukowski Design. Historia powstania tych misiów także jest ciekawa, ponieważ twórczynią pierwszych pluszaków była Barbara Bukowska, która szyła zwierzątka dla swoich synów. Stworzyła tak wyjątkowe projekty, że okazały się one absolutnym hitem. Firma rodzinna Bukowski pracowała przez lata na swoją wyjątkową renomę, która sprawia, że dzisiaj misie Bukowski są symbolem wyjątkowych, bardzo estetycznych, ale i uroczych jednocześnie przytulanek. Co ważne — szytych ręcznie, a więc niepowtarzalnych. Nie ma dwóch dokładnie takich samych misiów Bukowski, każdy ma swój charakter, wyjątkową formę. Marka stawia przede wszystkim na produkcję miękkich misiów przeznaczonych dla dzieci od 6. miesiąca życia. Te pluszowe misie Bukowski są wykonane z troską o najmniejszy detal, uszyte z doskonałych materiałów, co sprawia, że przez lata wyglądają perfekcyjnie i zostają w życiu niejednego dorosłego już dziecka, które chce zachować tę wyjątkową pamiątkę z dzieciństwa.

Pluszaki  dla niemowląt to np. Pingwin Sweet Julius lub Miś Eleonore. Znajdziesz tutaj także takie kultowe postaci jak Misie Gabriel & Marian & Lillebror czy Miś Herr Nilsson. Warto zwrócić uwagę, że oprócz misiów w portfolio marki znajdują się np. Króliczek Pretty, Myszka Louis, Myszka Lorraine, Myszka Hercules. Ciekawą propozycję stanowią także breloczki ze zwierzętami od marki Bukowski.

Pluszowe misie Bukowski, myszki Maileg — za co cenimy tego typu zabawki?

 Duńskie myszki Maileg to kolejna propozycja zabawek, które wykonane są z troską o najmniejszy detal. Te myszki kolekcjonerskie są przepiękne, bardzo trwałe, to prawdziwe zabawki, które można przekazywać z pokolenia na pokolenie. Są zaprojektowane tak, aby stymulować pracę dziecięcych rączek i paluszków, ćwiczyć tzw. motorykę małą. Jednocześnie przy tym bardzo pragmatycznym wymiarze myszki Maileg są po prostu absolutnie urocze, pozwalają dziecku wczuć się w role ich opiekuna. Bogaty zestaw akcesoriów umożliwia zaś włączenie do świata dziecięcej wyobraźni wielu różnych scenek i aktywności. To mądre, estetycznie wykonane, bardzo angażujące zabawki, które z pewnością podbiją niejedno dziecięce serduszko. Właśnie za to z kolei cenimy tak pluszaki od Bukowski Design, jak i Maileg — za to, że zabierają nasze dzieci w wyjątkowy, dobry i mądry świat.

Artykuł zewnętrzny