31 sierpnia 2017

Jak bawić się z dzieckiem w jesienne dni? 10 pomysłów na zabawy atrakcyjne dla malucha

Jesienne dni, które stają się coraz krótsze i chłodniejsze, zachęcają do tego, a w kreatywny sposób spędzać czas z swoją pociechą. Jednak każdy rodzic z pewnością wie, że zainteresowanie dziecka jakąś aktywnością wcale nie jest łatwym zadaniem. Co więc zrobić, żeby maluch chętnie spędzał czas w domu, ale nie przed telewizorem czy ekranem komputera, ale właśnie na kreatywnych zabawach?

zobacz więcej →

11 grudnia 2014

Choinkowe ozdoby

Zanim pojawi się w naszym domu choinka, zaczęłyśmy z Zosią ozdabiać pokój w motywy świąteczne z papieru. Każdego dnia robimy jedną choinkę i przyklejamy ją do

zobacz więcej →

4 listopada 2014

Siedziały kury na grzędzie

Dziś zapraszam do robienia kury z rolki po papierze toaletowym. Pomysł podpatrzony na szkolnej wystawce z pracami.

zobacz więcej →

1 kwietnia 2014

Zając

Wiosna zbliża się dużymi krokami, a my jak zawsze o tej porze zaczynamy robić zajączki. Najczęściej robiłyśmy je do tej pory z rolki od papieru toaletowego. Dzisiaj jednak chciałam zaproponować coś innego.

zobacz więcej →

11 marca 2014

Ptaszek od serca

Do zrobienia naszego ptaszka potrzebowałyśmy niewiele, nie jest szczególnie skomplikowany a wręcz banalnie prosty.  Został zrobiony z wyciętego z papieru serca – tylko tyle potrzeba do stworzenia interesującej pracy.

zobacz więcej →

24 lutego 2014

Bałwanek z wacików

Zima powoli nas opuszcza dlatego mając nadzieję, że już nie wróci zrobiłyśmy pierwszego w tym roku, pożegnalnego bałwanka z ….. wacików :).

zobacz więcej →

10 lutego 2014

Strzała Amora

Zbliża się Walenty, zamiast tradycyjnych walentynkowych serduszek przygotowujemy z Zosią strzały Amora, którymi obdarzy swoich przyjaciół w szkole.

zobacz więcej →

14 grudnia 2013

Ptaki

Do wykonania naszych ptaków zainspirowało nas zdjęcie znalezione w internecie na jednym z blogów.

zobacz więcej →

1 grudnia 2013

Kotki

Pewnego dnia Zosia przyniosła ze szkoły całą rodzinkę papierowych kotów. Na szczęście moje dziecko ma sporo zajęć dodatkowych takich jak plastyka czy zajęcia techniczne, a nawet sztuka

zobacz więcej →

18 października 2013

Pająk

Nie da się ukryć że zbliża się Halloween, choć to nie jest nasze tradycyjne święto to zostało opanowane przez dzieciaki. Każdego roku coraz więcej dzieci puka w przebraniu do naszych drzwi.

zobacz więcej →