Biedronki

Jak widać w temacie biedronki nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa, a ponieważ zbliża się biedronkowy sezon oto trzy łatwe w wykonaniu propozycje.

Nasza pierwsza biedronka została wykonana z dwóch pasków papieru o długości ok. 30 cm i 27 cm oraz szerokości 2,5 cm. Składamy je w połowie i spinamy zszywką w sposób pokazany na zdjęciu. Krótszy pasek musi być spięty na zewnątrz, aby po odwróceniu i sklejeniu końcówek pozostał w środku. Potem sklejamy końcówki długiego paska i w ten sposób wyłoni nam się tułów biedronki kształtem przypominający serce.  Zanim podkleimy delikatnie czubek krótszego tułowia do dłuższego, trzeba oba paski ozdobić kropkami. Zanim przykleimy całość do liścia, można w środku podkleić całość paskiem, ale nie jest to konieczne jeśli liść jest zrobiony z grubszej tekturki, w przeciwnym wypadku całość będzie się wybrzuszać. Na pewno praca ta będzie zbyt trudna do wykonania dla 4-latka, ale polecam dla 6-7 – latków sprawnych manualnie.

biedr

Kolejna biedronka została wykonana z mojego ulubionego materiału, czyli rolki od papieru toaletowego, którą nieco skróciłam. Można ją pomalować na czarno lub owiną bibułą. Skrzydełka zostały wycięte z koła i oklejone kropkami, na koniec przyklejamy główkę.

bedronka

Ostatnia propozycja to biedronka wykonana również z rolki od papieru toaletowego, w tym przypadku główka została wycięta z pojemniczka po jajkach, a całość jak widać na zdjęciu oklejona bibułą.

biedronak

Zobacz również jak zrobić biedronkę w stylu origami więcej >>>>

 Brak komentarzy

Skomentuj