Okres zimowy nie zachęca do aktywności, a wręcz namawia do leniuchowania pod kocem i niewychodzenia z domu. Dzieci również stają się bardziej osowiałe i brak im chęci do zabawy. Jak to zmienić? Co można robić z dzieckiem w czasie zimy?

Zima to nie tylko śnieg

Wspólne spędzanie czasu z dziećmi jest bardzo ważne dla ich prawidłowego rozwoju, także emocjonalnego. Gdy okazujemy wystarczające zainteresowanie, wtedy maluch czuje się ważny i z większą łatwością komunikuje swoje uczucia czy obawy. To także po stronie rodziców leży zaznajamianie dziecka z otaczającym go światem, kulturą, w której przyszło mu funkcjonować.

Pora roku nie powinna mieć na to większego wpływu. Zimą również organizowane są wszelkiego rodzaju wydarzenia kulturalne, których odbiorcami są głównie dzieci. Wszelkiego rodzaju teatrzyki cieni czy kukiełkowe, spektakle muzyczne czy lokalne imprezy kulturalne są świetnym pretekstem do tego, by wyjść z domu i zaznać odrobinę niecodziennych przeżyć. Dla dziecka to także dobra okazja na kształtowanie zachowania i nawiązywanie nowych znajomości z rówieśnikami.

Zwyczajne wyjścia do kina, teatru czy muzeum to także dobre rozwiązanie. Jeśli pogoda wyjątkowo nie sprzyja wychodzeniu z domu, zadbajcie o odpowiednio ciepły ubiór, by nikt nie skończył z przeziębieniem. Dla mam dobrą propozycją będzie wybór płaszczy damskich w sklepie internetowym Answear.

Odkryjcie wspólnie zimowe zabawy

Gdy jesteście fanami frajdy i dobrej zabawy, zimą macie ułatwione zadanie. Wszystkie narzędzia, materiały i pomysły na dobrą zabawę macie tak naprawdę… na ziemi, tuż pod stopami! Śnieg daje wiele możliwości do wykreowania rozwijających zabaw, które zaangażują zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Możecie postawić na klasykę – jazda na sankach, nartach i łyżwach, lepienie bałwana czy bitwa na śnieżki. To nie tylko dobre pomysły na rozruszanie się, ale także na rozwój koordynacji ciała i rozwój wyobraźni.

Gdy jazda na sankach już się Wam znudzi, a bałwanowi świecą się już oczy z węgla, możecie pobawić się w coś bardziej kreatywnego. Dobrą zabawą, która poruszy fantazję, jest tropienie śladów zwierząt w śniegu. Fajnie, jakby udało Wam wybrać się do lasu bądź parku. Innym pomysłem może być na przykład wydeptywanie w śniegu kształtów lub śniegowa gra w kółko i krzyżyk, albo obserwowanie zamarzających baniek mydlanych. Możliwości są tak naprawdę nieograniczone.

Podczas zimowych zabaw pamiętajcie jednak o ciepłych i nieprzemakalnych butach, które dotrzymają Wam kroku w harcach na śniegu. Dobrą propozycją będą na przykład buty marki Uggs – wyjątkowe buty dostępne na Answear.com z pewnością sprawdzą się podczas zimowych szaleństw.

Co robić w domu?

W okresie kapryśnej pogody nie zawsze jednak udaje się uniknąć kataru, zwłaszcza u dzieci, które chodzą do przedszkola czy szkoły. Co w takim przypadku można robić w domu? Nie traćcie zimowego nastroju! Stwórzcie wspólnie na przykład bałwany z waty, kolorowe bombki na choinkę ze styropianu, lub upieczcie razem świąteczne pierniczki.

Gdy tylko maluch wydobrzeje, możecie z powrotem ruszyć na odkrywanie zimowych atrakcji na zewnątrz. Pamiętajcie jednak, by strzec się przed powrotem choroby. Ubierzcie się ciepło i szczelnie. Dobrze sprawdzą się zimowe Moon Booty – niezwykłe buty na Answear.com to doskonała propozycja na każdą okazję!

Artykuł Sponsorowany