W dobie pandemii warto dalej rozwijać się i korzystać z ofert online. Jeśli zawsze marzyliśmy o kursie rysunku, to można wziąć w nim udział także online. Można znaleźć kursy rysunku architektonicznego, na ASP i dla dzieci, wszystkie w formie elektronicznej. Wszystko na ten temat w poniższym artykule.

Kurs rysunku online

Sprawdzony kurs rysunku online jest dobrym dodatkiem do indywidualnych zajęć z prowadzącym. Można skorzystać z wielu kursów online za darmo i później rozwiać wątpliwości ze specjalistą. Ważne, aby szkoła rysunku, którą wybierzemy była godna zaufania. W kursie dla początkujących nauczymy się podstaw perspektywy, kompozycji, tekstur, światłocienia i cieniowania. Istnieją także kursy rysunku architektonicznego, gdzie można dowiedzieć się jak się cieniuje, uczy się podstaw rysunku przestrzennego, zasad kompozycji, kadru staromiejskiego i wielkomiejskiego, a także historyczną architekturę. Można także skorzystać z kursu , przygotowującego do ASP, gdzie uczy się pracy z modelem, rysowania martwej natury, rysowania dłoni, portretów, czarnej i białej martwej natury oraz pejzaże. Program nauczania jest najwyższej jakości i wielu studentów dostaje się na Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. W przypadku egzaminów wstępnych na Akademię Sztuk Pięknych czy architekturę możemy być pewni, że lekcje rysunku pozwolą na dostanie się na wymarzoną uczelnię.

Kurs rysunku dla dzieci

Dzieci często wykazują zainteresowanie rysowaniem bardzo wcześnie, które warto rozwijać i pielęgnować. Naukę rysunku warto rozpocząć od najmłodszych lat. Przyjazny kurs rysunku dla dzieci pozwala pod okiem doświadczonych nauczycieli na poznanie technik rysowania i rozwijanie swoich umiejętności. Można znaleźć kursy w szkole rysunku dla dzieci w wieku przedszkolnym i dla starszych od 7 do 12 roku życia. Ci starsi poznają zasady proporcji w rysunku i uczą się dobierania kolorów. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych artystów oraz studentów Akademii Sztuk Pięknych. Kurs oprócz tradycyjnego rysowania obejmuje także poznanie różnych technik rysunkowych i malarskich: akwarela, tusz, pastel, węgiel itp. Takie zajęcia to połączenie nauki z zabawą. Tematy zajęć są dopasowane do wieku i zainteresowań dzieci, dzięki czemu kursy cieszą się sympatią uczestników. Oprócz rysunku można zdecydować się także na kursy architektoniczne czy graficzne, gdzie będą analizowane bardziej specjalistyczne tematy. Oprócz jednego wybranego kursu specjalistycznego istnieje duża oferta dla dzieci i młodzieży.