Matematyka dla pierwszoklasisty

Wakacje zbliżają się nieubłaganie a z nimi moje wątpliwości odnośnie edukacji Zosi. Czy zupełnie odpuścić jakiekolwiek zajęcia, czy jednak choć trochę zagospodarować czas na naukę, tym bardziej iż mając 6-latki w klasie Pani poświęciła ciut więcej czasu na zabawę niż solidną edukację.

Stąd też mój pomysł na wakacyjne powtórki matematyczne, które przygotowałam dla Zosi zgodnie z zasadą zdrowego rozsądku czyli 5 dni w tygodniu po pół godziny. Pierwsze próby wypadły pomyślnie, choć ambitnie przygotowałam po 4 kartki z zadaniami na każdy dzień. Ostatecznie okazało się że jest to za dużo i pozostałam przy dwóch. Jednocześnie rozwiązując je z Zosią mogłam wyłapać jej braki i już teraz wiem na co mam zwracać większą uwagę przy przygotowaniu kolejnych zadań. Ich poziom jest zróżnicowany przeplatałam łatwiejsze zadania z trudniejszymi. Zapraszam więc wszystkich chętnych do korzystania i dzielenia się uwagami.

 

zadania matematyczne 1

zadania matematyczne 2

zadania matematyczne 3

zadania matematyczne 4

zadania matematyczne 5

Tabliczka mnożenia cz. 28 komentarzy

 • Jola pisze:

  Wakacje. A tu 5 dni w tygodniu zadania do robienia. Rozumiem, że do tego pewno dochodzi ćwiczenie czytania i pisania. Wakacje są do odpoczynku. Dwa razy w tygodniu (stałe dni) to jest maks. W wakacje dziecko ma odpoczywać i się nudzić bo wtedy uruchamia wyobraźnię.

 • Pelka pisze:

  Super zadania! Tego własnie szukałam dla córki. Dziękuję!

 • Magda pisze:

  Zadania bardzo fajne. Poziom trudności raczej dla dziecka 7 a nawet 8 letniego.

 • karolina pisze:

  Bardzo dziękuję za zadania, właśnie czegoś takiego szukałam. Co do poziomu trudności i odpoczynku, nie zgodzę się z przedmówczyniami. Moja córka nie ma jeszcze 6 lat ale zadania matematyczne tego typu to jej ulubiona zabawa. Tak więc wszystko zależy od dziecka i jego indywidualnych upodobań.

 • Maria pisze:

  super zadania właśnie bardzo przydadzą mi się do utrwalania wiadomości i umiejętności z moimi pierwszaczkami

 • Barbara pisze:

  Super😁 czegos takiego szukalam rewelacja 😁😁 będzie to moja strona do której będę często wracać 😄

 • Aga pisze:

  Mój syn dopiero od września idzie do 1 klasy i twierdzi, że te zadania są za proste 🙂 Uwielbia sudoku, mierzy kąty kątomierzem, liczy obwody figur, interesuje go tabliczka mnożenia (zna już do 30 bez problemu). Czy to już zdolności matematyczne, które można rozwijać czy normalna ciekawość w tym wieku? Dla mnie to nic niezwykłego, że czyta, interesuje się geografią, mapami, nazwami zwierząt, budową ludzkiego organizmu o fizyce nie wspominając…Niektórzy patrzą na to trochę dziwnie ale on to wszystko robi sam po prostu czyta z ciekawości 🙂
Skomentuj