Gdzie zgłosić się na diagnostykę zaburzeń rozwojowych ze swoim dzieckiem? Lepszym wyborem będą placówki działające na Narodowy Fundusz Zdrowia? A może jednak powinniśmy stawiać na diagnostykę zaburzeń rozwojowych u dzieci w prywatnym punkcie? Nasz tekst może ułatwić Ci wybór, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Diagnostyka zaburzeń rozwojowych u dzieci na NFZ

Wydawać by się mogło, że każdy rodzic, który ma ubezpieczenie i odprowadza składki, może liczyć na natychmiastową pomoc ze strony specjalistów przyjmujących w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Niestety, gdy będziemy chcieli wykonać badanie ados, czy też inne, to możemy spotkać się z rozczarowaniem, ponieważ czas oczekiwania w kolejce może wynosić od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Wiadomo, że żaden rodzic nie może pozwolić sobie na tak długie czekanie, ponieważ im szybciej zaburzenia rozwojowe zostaną zdiagnozowane u dziecka, tym wcześniej będzie można wdrożyć stosowne leczenie. Dlatego w wielu przypadkach warto brać pod uwagę alternatywne możliwości. 

Diagnostyka zaburzeń rozwojowych u dzieci w prywatnym punkcie

Korzystanie z usług prywatnych punktów, które specjalizują się w diagnostyce zaburzeń rozwojowych u dzieci to szansa na dostęp do najlepszych specjalistów z branży. Dysponują oni nie tylko szeroką wiedzą, ale też odpowiednimi narzędziami i praktyką, więc diagnoza autyzmu, ADHD, czy innych zaburzeń rozwojowych u dzieci nie stanowi dla nich żadnego problemu. Co więcej, czas oczekiwania na wizytę w takim punkcie nie trwa dłużej niż kilka dni, więc to ciekawa alternatywa dla punktów działających na NFZ.

Oczywiście, korzystanie z usług prywatnych punktów zawsze będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami, ale wcale nie muszą być wygórowane. Aby się o tym przekonać, wystarczy postawić na najlepszy punkt od diagnostyki i leczenia zaburzeń rozwojowych u dzieci, ponieważ to właśnie on stara się sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających rodziców. Przekłada się to nie tylko na wysoką jakość usług, ale także na bardzo przystępny cennik.

Gdzie zgłosić się na diagnostykę zaburzeń rozwojowych u dzieci?

Prawdę mówiąc, to podjęcie ostatecznej decyzji należy do każdego rodzica. Jeśli nie przeszkadza nam długi czas oczekiwania na wizyty, czy niska jakość usług, to możemy postawić na placówki działające w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Z kolei jeśli potrzebna nam jest pilna i profesjonalna diagnoza integracji sensorycznej, autyzmu, czy też innych zaburzeń rozwojowych u swojej pociechy, to wybór zawsze powinien paść na prywatny punkt.

Warto pamiętać, że to właśnie tutaj dobro pacjenta jest na pierwszym miejscu. Dlatego czas oczekiwania na wizytę nie trwa dłużej niż kilka dni. Do tego małymi pacjentami zajmują się wykwalifikowane osoby, które nie dość, że dysponują doświadczeniem, to jeszcze mają odpowiednie podejście do dzieci.

Artykuł zewnętrzny