Hulajnogi elektryczne w porównaniu z rowerem mają kilka dość istotnych przewag. Po pierwsze – są po prostu dużo szybszym środkiem lokomocji. Po drugie – w razie potrzeby można je złożyć, co ułatwia ich przechowywanie lub przenoszenie.

Zwracaj uwagę na konstrukcję

Osobisty środek transportu musi być wygodny w użytkowaniu. To banał, a jednak warto o tym przypomnieć. Przykładowo wspomniana już możliwość składania to cecha dość powszechna, ale jednak warto przy zakupie konkretnego modelu upewnić się, jak sprawa wygląda w tym konkretnym przypadku.

Równie istotne jest to, jakie wymiary ma hulajnoga, jak wysoko da się ustawić kierownicę, czy w jaki sposób steruje się prędkością i hamowaniem. To sprawy, o których łatwo zapomnieć przyglądając się innym parametrom, a jednak później okazują się istotne.

Osobną kwestią związaną z oceną hulajnogi elektrycznej, jest jej maksymalny udźwig. Zwłaszcza, że w praktyce częste eksploatowanie hulajnogi na pograniczu tego parametru, może nie tylko skracać jej ogólną żywotność, lecz również wpływać na szybkość wyczerpywania się akumulatora – a to może mieć znaczenie, jeżeli danego dnia ma się więcej spraw do załatwienia.

Prędkość i zasięg

Przeglądając hulajnogi elektryczne (na przykład na stronie https://www.morele.net/kategoria/hulajnogi-elektryczne-1596/), zwróć uwagę na ich prędkość oraz maksymalny zasięg, jaki mogą uzyskać. Oczywiście nie ma co przesadzać – hulajnogi elektryczne to nie motocykl i z bardzo różnych względów nie powinny służyć do ścigania się. Mimo to warto upewnić się, że konkretna prędkość i liczba kilometrów, jakie można osiągać przy pojedynczym naładowaniu, odpowiada przewidywanym potrzebom.

Rozmiar kół

Wiele osób nie zwraca na to uwagi, a tymczasem odpowiedniej wielkości koła bardzo wpływają na to, jak wygodnie się jedzie. Tym bardziej, ze przecież nie każde podłoże jest idealne. Zasada jest przy tym prosta – większe koła są wygodniejsze, mniejsze – mniej komfortowe.

Hulajnoga to nie wszystko

Na koniec nie zapomnijmy o tym, że wybór hulajnogi elektrycznej to jedno, ale warto zaopatrzyć się również w… kask ochronny. Choć wiele osób ma przed tym opory, podobnie jak w przypadku jazdy na rowerze, kask ochronny może okazać się przydatny w najmniej oczekiwanych momentach.