Co jakiś czas pojawia się moda na różne motywy graficzne. Po chmurach, wąsach i oczach przyszła kolej na kaktusy. Co prawda kaktusy pasują bardziej do upalnego lata niż chłodnej jesieni ale z

tęsknoty za długim słonecznym  dniem chciałam pokazać kilka udanych prac, które mogą zainspirować do dobrej zabawy w coraz dłuższe popołudnia. Do wykonania najprostszej wersji  kaktusa potrzebny jest w miarę sztywny papier: tektura, karton lub blok techniczny. Po wycięciu kolistych kawałków nakładamy je na siebie robiąc nacięcia, dzięki temu możemy tworzyć bardziej skomplikowane konstrukcje.

3c

 Kaktus znaleziony na Pink Stripey Socks

3c

Kolejny przykład to kolekcja gotowych kawałków papieru, które wystarczy wyjąc z opakowania i złożyć, szkoda tylko że dostępne w słonecznej Brazyli >>>

3c

Jak widać powyżej nie tylko papier, ale również kawałek drucika i włóczka wystarczą do zrobienia kaktusowej plantacji. Znalezione na blogu Justina Blakeney.

3

Co powiecie o poduszce, która zazwyczaj ma kształt kwadratu, jak widać nic bardziej mylnego, kaktus prezentuje się świetnie. Znalezione na blogu Everything Emily.

3

Na zakończenie kaktusowe stempelki >>>>

Tekturowe kaktusy na samej górze pochodzą o nazwie Mother-in-Law’s Cushion Cactus znalezione na >>>>