Misie zawsze były ulubionymi zabawkami maluszków, dlatego warto je wykorzystywać we wszelkich zabawach adaptacyjnych. Zabawę tą możemy wprowadzić w grupie 2,5 – latków.

Do zabawy potrzebna będzie nam skrzynia (może być kosz z wikliny), w której osoba prowadząca wnosi na salę misie, oraz małe plastikowe kółka. W miarę możliwości dobrze by było, aby wszystkie misie były jednakowe, albowiem w tej grupie wiekowej ciężko dzieciom samodzielnie wybrać misia. Poza tym zawsze ładniejszego misia będzie miała koleżanka lub kolega, co w konsekwencji może prowadzić do płaczu i wydzierania sobie zabawek.

Gdy wszystkim rozdamy misie prosimy, aby każdy maluch położył kółko na podłodze i w nim posadził swojego misia. Jeśli w zabawie uczestniczą rodzice, kółko z misiem można położyć przy mamie lub tacie, co ułatwi maluchom identyfikacje ich „domku dla misia”.

Osoba prowadząca puszcza muzykę i prosi, aby każde dziecko zabrało misia na spacer. Wszystkie dzieci spacerują po sali, aż do momentu, gdy muzyka zostanie wyłączona, wówczas szybko wracają do swoich kółek – domków i sadzają w nich misia. W tej grupie wiekowej zabawę możemy powtórzyć 2-3 razy.

Zobacz również zabawę z balonikiem:

Baloniku mój malutki – zabawa dla przedszkolaków