Po ukończeniu 3 roku życia nasze dziecko zaczyna nabywać umiejętność porządkowania i klasyfikowania przedmiotów. Przejawia się to tym, że potrafi przyporządkować np. jabłko do kategorii owoców, koszulkę do kategorii ubrań. Oczywiście umiejętność tą nabywa z czasem a kiedy już ją nabędzie mówimy o gotowości szkolnej dziecka.

Układanka „Opowiem Ci mamo” opracowana przez pedagoga i terapeutę Panią Izabelę Stankiewicz idealnie pomaga wykształcić tą umiejętność.

W opakowaniu znajdziemy 40 obrazków (20 plansz), z których układamy różne historie. Na każdą historyjkę składają się 4 plansze, chodzi o to, aby maluch je zidentyfikował i ułożył w odpowiedniej kolejności przyczynowo skutkowej np. na jednym obrazku widzimy chłopca, który pędzi na rowerze, na kolejnym spada z roweru, na innym płacze a na ostatnim mama zakleja mu zranioną nogę plasterkiem. Dużym ułatwieniem dla malucha są umieszczone w rogu obrazka znaki, trójkąty lub koła w różnych kolorach, które pomagają mniej wprawnym dzieciom w identyfikacji obrazków do jednej opowieści. W grze chodzi też o to, aby maluch swoimi słowami opowiedział tą historię, 3-4 latek będzie budował krótkie zdania typu „chłopiec spadł z roweru”, ale 5-6 latek powinien opowiedzieć już więcej. Pomimo tego, że producent podaje, że gra jest odpowiednia dla dzieci od 3 roku życia, myślę, iż 3-latek może mieć jeszcze z nią problem, na pewno jest idealna dla 4-5 latka.

opowiem_ci_mamo3

Producent przygotował dwie wersje tej układanki „Opowiem ci mamo” i „Opowiem ci mamo 2″, oraz „Opowiem ci mamo XXL” z większymi ilustracjami.

opowiem_ci_mamo_xxl