W czasach, gdy wszystko staje się łatwo dostępne, a plastikowe zabawki nie wzbudzają już większego zainteresowania wielu rodziców poszukuje dla swoich pociech czegoś bardziej wyjątkowego. Kroki swoje kierują coraz częściej w stronę zabawek wykonanych z drewna. Za ich zakupem przemawia nie tylko ekologia – wiele produktów jest wytwarzanych ze materiałów pochodzących z recyklingu. Istotną kwestią jest również bezpieczeństwo ich stosowania i wykorzystanie do ich produkcji nietoksycznych farb. Poniższy przegląd najciekawszych drewnianych zabawek dla najmłodszych ma na celu ułatwienie Ci dokonania trafnego wyboru.

Aparat drewniany z kalejdoskopem marki Plan Toys

Zabawki drewniane mogą do złudzenia przypominać prawdziwe przedmioty, doskonale znane dorosłym. Tak też jest w przypadku drewnianego aparatu z kalejdoskopem marki Plan Toys. Będzie on stanowić fantastyczny prezent dla dwulatka. Produkt otwiera przed dzieckiem pole do popisu i twórczych eksperymentów. W całości ekologiczna i bezpieczna zabawka pozwoli ciekawie zagospodarować czas i nie pozostawi miejsca na nudę. Znajdująca się w aparacie soczewka ukazuje przestrzeń wokół w wyjątkowych barwach i wzorach, otwierając przed dzieckiem w pewnym stopniu alternatywną rzeczywistość. Maluch może poczuć, jak to jest być fotografem i utrwalać ważne momenty życia swoich bliskich. Przy okazji pociecha rozwija motorykę oraz zwinność i precyzję chwytu małych rączek. Aparat bez problemu można zabrać ze sobą do dziadków, ale też na wycieczkę krajoznawczą.

Kalejdoskop dla dzieci Discover the Planets

Kalejdoskop dla dzieci z Układem Słonecznym stanowi fantastyczną zabawkę, która pozwoli zabrać malucha w międzyplanetarną podróż. Przyjemna, kolorowa grafika przykuwa uwagę dziecka i pozwala na dłużej utrzymać jego zainteresowanie. Przedmiot został skonstruowany w taki sposób, aby poprawiał dziecięcą motorykę i wspierał koordynację ręka-oko. Opływowy kształt i dopracowany w każdym calu kalejdoskop będzie wspaniałym upominkiem dla małego miłośnika kosmosu. Zabawka jest przeznaczona dla dzieci powyżej 3. roku życia. Produkt został wykonany z połączenia tektury i papieru pochodzącego z recyklingu. Niektóre elementy stworzono ze szkła i tworzywa sztucznego. Ten fantastyczny kalejdoskop oferuje internetowy sklep z zabawkami.

Domek dla Myszek (Maileg)

Fantastyczny, wykonany z dbałością o każdy najmniejszy szczegół domek dla Myszek Maileg będzie wspaniałym prezentem urodzinowym lub bożonarodzeniowym. Budynek posiada aż 3 kondygnacje i 5 pomieszczeń. Konstrukcję stanowi wysokiej klasy drewno. Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych pomalowano je przy użyciu specjalnych nietoksycznych farb. Pastelowa kolorystyka z pewnością skradnie serca najmłodszych. Domek będzie stanowił idealny upominek dla jedynaka, jak również dla rodzeństwa, które będzie mogło umieszczać w nim małe figurki ulubionych postaci czy lalki. Zabawka wspiera rozwój dziecięcej kreatywności, pozostawiają pole wyobraźni i sprawstwu. Domki dla lalek stanowią świetne narzędzie do pogłębiania relacji między rodzeństwem, a także do ćwiczenia ról społecznych.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup drewnianych zabawek?

Za zakupem zabawek z drewna przemawia przede wszystkim aspekt ekologii. Dbałość o środowisko świadczy o naszej inteligencji i przewidywalności. Produkty dla dzieci są nierzadko wykonywane z tektury, drewna i papieru pochodzących z recyklingu, co pozwala na nowo zagospodarować już raz wykorzystane materiały. Drewniane zabawki są również bardzo trwałe i mogą z powodzeniem przetrwać przez wiele lat.