Najpopularniejszy znany nam smok to oczywiście Smok Wawelski i żadne polskie dziecko nie ma wątpliwości że on istniał naprawdę, wszak można zobaczyć jego jamę pod samym Wawelem a nawet jego niedoskonałą podobiznę ziejącą ogniem.

Potem pojawiają się inne smoki mniej lub bardziej sympatyczne, chociażby Smok Wawelski z „Porwania Baltazara Gąbki”, czy też Szczerbatek z kinowego przeboju „Jak ukraść smoka”. Pozostają jeszcze nasze rodzime, zapomniane Bazyliszki, które co prawda wywodzą się od koguta i węża, ale są równie straszne i tajemnicze jak smoki.

Ostatnio Zosia zadała mi pytanie „czym się różnią dinozaury od smoków”, no cóż pierwsze żyły naprawdę a drugie tylko w bajkach? Ale jak tu tłumaczyć małej dziewczynce, że smoki to wymysł ludzkiej wyobraźni. Zainspirowana tym zagadnieniem przedstawiam kilka świetnych propozycji smoko-dinozaurów, które można samodzielnie, bez dużych nakładów zrobić z dziećmi w domu.

Pierwszy smok z wycinków, to profesjonalna twórczość Ilustratorki Blanca Helga, choć pomysł wydaje się banalnie prosty. Kolejna propozycja to smok wykonany z papierowego talerza, znaleziony na Preschool Crafts

smok

kolejna propozycja zbliżona jest bardziej do Dinozaura wszak smok miał 4 nogi i skrzydła.

smok1

Kilka klamerek i papier i mamy kolejną propozycję >>>>

smok

Można też podejść do tematu zupełnie inaczej np. Smok z literek, dla osób z większa wyobraźnią. Doskonały sprawdzian ze znajomości alfabetu 🙂

smokZapraszam do wspólnej zabawy1