Tomek i Przyjaciele to wspaniała bajka, która od kilkudziesięciu lat bawi i uczy maluchy na całym świecie. Wyspa Sodor to miejsce, w którym pracują dzielne kolejki, wykonując rozmaite zadania – niektóre przewożą pasażerów, inne ciężkie ładunku, a jeszcze inne przeprowadzają najpotrzebniejsze naprawy. Nad przebiegiem wszystkich prac czuwa oczywiście dzielny Tomek – niebieska kolejka z uśmiechem na buzi! Chcesz poznać wszystkich bohaterów i rozpocząć odgrywanie przygód na ulubionej wyspie?

Tomek i Przyjaciele zabawki

Dzieciaki uwielbiają wymyślanie ciekawych zabaw, które często inspirowane są poszczególnymi odcinkami serialu animowanego. Zabawki z bajki Tomek i Przyjaciele zaprojektowane są w taki sposób, by maluchy mogły budować rozmaite przejazdy z torów, po których jeździć mogą poszczególne kolejki. Wśród szerokiego asortymentu zabawek znaleźć można zarówno pojedyncze pociągi, jak również zestawy z torami, wzniesieniami i wieloma dodatkowymi akcesoriami. Każdy pociąg stanowi wierną kopie bajkowego bohatera, a dzięki specjalnym haczykom można dodatkowo doczepiać do niego różne wagoniki. Warto wspomnieć, że część pociągów posiada wbudowany napęd na baterie, co sprawia, że mogą one samoczynnie poruszać się po zbudowanym przejeździe. 

Tomek i Przyjaciele bajka

Niejedna bajka zawróciła w głowie naszym pociechom – jak się jednak okazuje, to produkcja o zabawnych kolejkach cieszy się ogromną popularnością od kilku dziesięcioleci. Coraz nowsze sezony serialu animowanego spotykają się z pozytywnym odbiorem zarówno wśród dzieci, jak i wśród dorosłych. Każdy odcinek opowiada zupełnie inną historię, której mocno edukacyjny wydźwięk sprawia, że dzieciaki chętnie śledzą losy nowych kolejek, pojawiających się na Wyspie Sodor. Każdy odcinek bajki trwa około pół godziny.

Tomek i Przyjaciele postacie

Głównym bohaterem bajki jest oczywiście Tomek – niebieska kolejka z czerwonymi elementami dodatkowymi. Współtowarzyszem wielu przygód Tomka jest Piotruś – zielony pociąg, któremu imię nadał Pan Szyneczka w momencie zakupu. Piotruś pracował przy budowie portu i wspierał innych bohaterów podczas najcięższych zadań. Kuba to z kolei czerwona kolejka, zajmująca się głównie przewożeniem pasażerów; choć bywa opryskliwy i niegrzeczny, to szybko zdaje sobie sprawę ze swojego niewłaściwego zachowania. Wśród bohaterów na szczególne wyróżnienie zasługuje również Diesel, Nia, Kenji czy Gina. 

Artykuł zewnętrzny