Pamiętasz z dzieciństwa takie piosenki i utwory jak „My jesteśmy krasnoludki” albo „Stary niedźwiedź mocno śpi”? W naszych głowach te stary teksty rozbrzmiewają z przyjemnością, nawet po bardzo wielu latach. Jesteśmy zespoleni z tą starą muzyką, ulubionymi piosenkami, między innymi dlatego, że kojarzą się nam z beztroskim i przyjemnym dzieciństwem, ale również dlatego, że piosenka i jej śpiewanie niosą ze sobą znacznie więcej zalet. Każdy z nas lubi słuchać muzyki, a odgłosy piosenek dla dzieci to nie tylko świetna zabawa. Niezależnie czy Twoje dziecko chodzi do przedszkola czy jest już w szkole podstawowej, może się bawić i śpiewać i uczyć za pomocą różnych melodii. Muzyka dla dzieci po polsku to świetny pomysł na wspomożenie ich rozwoju.

Po co nam muzyka?

Zapewne choć raz w życiu stwierdziłeś, że nie mógłbyś żyć bez muzyki. Zapewnia ona ukojenie, jest okazją do zabawy, niweluje stres i ogólnie poprawia nastrój. Ale czy zastanawiałeś się, jaki wpływ ma na nas muzyka? A co dla najmłodszych oznacza muzyka z bajek? Przecież jest niezwykle chwytliwa – nawet tak bardzo, że rodzice słuchający swojego malucha, również automatycznie uczą się jej na pamięć.

Z wielu naukowych badań wiemy, że fale dźwiękowe, także te zawarte z muzyce, oddziałują na nasze ciało poprzez wibracje. Ponieważ w ciele mamy dużo wody, to ona przenosi te wibracje, sprawiając, że na poziomie atomowym, mamy dostęp do swoistego, relaksującego masażu naszych komórek, zwłaszcza nerwowych.

Nauka poprzez zabawę, nie tylko w domu

Wiemy, że nie tylko muzyka dla dzieci po polsku, ale także każdy jej rodzaj, pozytywnie wpływa na nasze zdolności koncentracji, zdolności poznawcze. Dzięki tym wszystkim piosenkom z dzieciństwa nie tylko nauczyliśmy się pozytywnych wzorców. Wszelkie piosenki dla dzieci zawierają zarówno rytm łatwy do zapamiętania, ale także jakieś niezwykle ważne przesłanie. Przykładowa, popularna piosenka „Mam tę moc” mówi nam np. że mamy siłę sprawczą, buduje w nas motywację i poczucie własnej wartości.

Śpiewane piosenki niosą za sobą dużą dozę dobrych wspomnień. Dzieciom niosą radość, a także pomoc np. przygotowując się do snu. Po to są właśnie kołysanki!

Muzyka po angielsku i polsku

Aby zapewnić swojemu dziecku lepszy rozwój, wspomóc jego wrażliwość, zdolności koncentracji, zapamiętywania itp, z pewnością warto sięgnąć po różnego rodzaju produkty muzyczne jak piosenki, rymowanki, śpiewniki, kołysanki.

Pamiętaj, że produkty związane z muzyką po polsku są nie tylko dla dzieci, ale także dla rodzica. Cechuje je spora różnorodność tematyczna czy rytmiczna, dzięki czemu dziecko się nie znudzi. Dodatkowo usłyszysz w niej wiele różnych instrumentów, w którymi możesz zapoznać malucha. Dostępna muzyka jest proponowana w różnych stylach, a także można ją tańczyć, śpiewać i słuchać!

Już dziś zatem postaw na https://pomelody.com/ i rozwiń świat swojego dziecka o wyjątkową muzykę!

artykuł sponsorowany