Do zabawy potrzebne są krążki o średnicy ok. 30 cm, można je wyciąć z grubszej tektury, kartonu, ewentualnie, jeśli jest taka możliwość narysować na podłożu. Ponieważ jest to zabawa grupowa krążków musi być zawsze mniej niż uczestników, np. jeśli mamy grupkę 10-cio osobową, potrzebujemy 7 krążków.

Kładziemy je na ziemi w dużym kole w odległości 1-2 metry jeden od drugiego a następnie prosimy dzieci, aby stanęły na krążkach. Uczestnicy, którym zabrakło krążków, stoją w środku koła. Na dany przez moderatora znak, wszystkie dzieci muszą przebiec przez środek koła i zająć jak najszybciej wolny krążek po drugiej stronie. Również dzieci, które stały w środku muszą jak najszybciej zająć wolny krążek. Osoby, które nie zdążyły stają ponownie w środku koła i zabawa toczy się dalej.

Ponieważ dzieci stojące w kręgu mają zawsze przewagę w szybszym dobiegnięciu do krążka, można również ustawić krążki w dwóch szeregach oddalonych od siebie o ok. 10 metrów. Wówczas dzieci bez krążka ustawiamy w połowie trasy, ale na uboczu ok. 5 metrów od linii środkowej.

Zobacz również:

Siedzi sobie Turek – zabawa przedszkolna