Szukasz wciągającej książki z kategorii literatury młodzieżowej? Poznaj „Rodzinę Monet” autorstwa Weroniki Marczak! To seria opowieści, która podbiła serca młodych Polek i Polaków.

Audiobooki z serii „Rodzina Monet” Weroniki Anny Marczak – bestseller wśród literatury młodzieżowej

Zajmowała co najmniej trzy pierwsze miejsca na półce bestsellerów tygodnia, miesiąca, a nawet roku jednej z największych sieci księgarń. Jej okładki pojawiają się regularnie w prasie i internecie. Wśród tytułów dostępnych w dziale literatury young adult nie sposób jest na nią nie wpaść. O czym mowa? O młodzieżowej serii książek „Rodzina Monet”. Autorką całego zamieszania jest Weronika Anna Marczak – pisarka, która zadebiutowała na Wattpadzie, a następnie przeniosła swą twórczość na półki księgarń w całym kraju. Jej bestsellerowa seria książek dostępna jest obecnie nie tylko w wersji papierowej. Można nabyć ją w postaci ebooków, a także audiobooków, czyli plików mp3. „Rodzina Monet” to nie tylko marketingowy hit. To także wciągająca historia, którą szczerze pokochały tysiące polskich nastolatków i nastolatek. Jeśli zastanawiasz się, o czym opowiada, zapraszamy do lektury.

„Skarb” – tom 1 serii audiobooków „Rodzina Monet” Weroniki Marczak

Trwający prawie 11 godzin audiobook „Skarb” to pierwszy tom serii „Rodzina Monet”. Opowiada on historię nastolatki, która z pełnego miłości i ciepła domu trafia do zupełnie innego otoczenia. Hailie Monet ma niespełna piętnaście wiosen. Początkowo jej życie układa się miło i przyjemnie. Żyje bowiem ze swoją mamą i babcią, z którymi łączy ją niezwykle bliska więź. Rodzinna tragedia – śmierć ukochanej rodziny, sprawia, że ze swojego ukochanego domu trafia do luksusowej willi. Początek opowieści przywodzi na myśl dzieło autorstwa Frances Hodgson Burnett „Tajemniczy ogród”. Z czasem te dwie opowieści zaczynają się jednak znacząco różnić. Luksusowa willa w Pensylwanii zamieszkana przez pięciu władczych mężczyzn, do której trafia Hailie, kryje bowiem wiele mrocznych sekretów. Wspomniani mężczyźni okazują się być starszymi braćmi bohaterki „Rodziny Monet”. Vincent, Dylan, Will, Shane i Tony, bo tak mają na imię, przyjmują Hailie chłodno. Dziewczynka nie może odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Nowy dom w Pensylwanii, pięciu władczych i zdystansowanych mężczyzn, którzy okazują się być jej najbliższą rodziną oraz ogromna tęsknota za babcią i mamą sprawiają, że Hailie nie może rozpocząć nowego rozdziału swojego życia w spokoju. Szczęścia nie daje jej nawet najlepsze w stanie prywatne liceum, drogie ubrania ani stylowy mundurek. Jedyne, co tak naprawdę Hailie czuje, to olbrzymia samotność. Czy nastolatka poradzi sobie z tą sytuacją? O tym właśnie opowiada ebook i audiobook „Sekret” ze zbioru „Rodzina Monet”.

„Królewna” – tom 2 serii audiobooków „Rodzina Monet” w dwóch częściach

Drugi tom serii audiobook „Rodzina Monet” nosi tytuł „Królewna” i podzielony jest na dwie oddzielne części. Pierwsza trwa 12 godzin i stanowi kwintesencję gatunku new adult. Opowiada o tym jak Hailie, która zamieszkała z nowo poznaną rodziną, radzi sobie z tak odmienną sytuacją. Jak z zagubionej dziewczynki staje się korzystającą z dobrodziejstw życia pełnoprawną członkinią rodu Monet. Zwrot akcji następuje podczas ekskluzywnych wakacji, które wraz z braćmi spędza w Tajlandii. Nastolatka z każdym dniem odkrywa coraz więcej tajemnic z życia jej braci. Część 2 tomu „Królewna” trwa 9 i pół godziny. W tym czasie Hailie zdążyła już mocno pokochać swoich braci. Ze strony rodzeństwa otrzymuje nie tylko wsparcie finansowe, ale również miłość i troskę. Gdy początkowo z pełnego ciepła domu trafia do luksusowej posiadłości, nie może się w nim odnaleźć. Teraz traktowana jest jak tytułowa królewna. Największą zmianą, z którą musi zmagać się w tej książce jest jednak nowe, śmiertelne niebezpieczeństwo.

„Perełka” – tom 3 serii audiobooków „Rodzina Monet” w dwóch częściach

Podobnie do tomu drugiego, także i trzeci tom cyklu „Rodzina Monet” dzieli się na dwie części. „Perełka”, bo taki tytuł nosi trzecia i ostatnia dotychczas część sagi opowiada dalsze losy Hailie. Część pierwsza to prawie 13 godzin treści traktujących o tym, jak skromna i nieśmiała początkowo nastolatka staje się pewną siebie i świadomą swych szans młodą kobietą. Widać w niej siłę i ambicję. Wie doskonale, że świat należy do niej, o ile tylko sprosta wszystkim pułapkom, które zastawia na nią życie. Druga część trzeciego tomu trwa ponad 15 i pół godziny. Poruszany jest w niej temat silnej więzi dziewczyny z braćmi. Ta relacja zaszła już na tyle daleko, że rodzeństwo staje się dla siebie najważniejsze. Jest co prawda inna niż ta, którą miała z mamą i babcią, ale na tyle intensywna, że nastolatka jest nawet gotowa na pakt z samym diabłem, aby chronić swoją rodzinę. Silny i niezniszczalny, ale zarazem zatrważający, ale piękny związek uczuciowy pomiędzy rodzeństwem sprawia, że na szali zostanie położone to, co najważniejsze – życie bohaterów.

Źródła – gdzie powinno się szukać książek w formacie mp3 do pobrania

Serię „Rodzina Monet” audiobook można pobrać z wielu różnych stron internetowych. Książki Weroniki Marczak, wydane przez wydawnictwo You&Ya dostępne są w dobrych księgarniach internetowych, takich jak Audioteka. Stamtąd też możesz pobrać darmowy fragment audiobooka do odsłuchania. Wystarczy aplikacja mobilna w swoim smartfonie i można wypróbować bestseller już w ciągu kilku chwil. Potem wystarczy już tylko złożyć i opłacić zamówienie, a następnie oddać się wielu godzinom słuchania.

Artykuł zewnetrzny