Mazury są piękne, bez wątpienia. Od wielu lat zajmują wysoką pozycję na liście najchętniej odwiedzanych regionów kraju. Oblegane przez polskich i zagranicznych turystów stanowią jedno z ulubionych miejsc letniego wypoczynku. Czy na pewno tylko letniego? A może tak ferie na Mazurach? Zimą mogą być równie magiczne i pełne atrakcji.

Kraina Jezior w zimowej scenerii

Ferie na Mazurach mogą okazać się fantastycznym pomysłem, bo ten region ma naprawdę wiele do zaoferowania. Bez względu na pogodę. Każdy znajdzie tu coś dla siebie; zarówno zwolennicy podziwiania widoków, jak i miłośnicy aktywnego wypoczynku. W Krainie Jezior mieści się wiele ośrodków narciarskich z wyciągami i trasami zjazdowymi, stoki, snowparki, miejsca do uprawiania narciarstwa biegowego, a także szlaki kajakowe. Przyjeżdżają tu także amatorzy sportów ekstremalnych, takich jak snowkiting i snowtubing. Popularne ostatnio morsowanie stało się pretekstem do spotkań Morsów i wspólnego oddawania się swojej pasji w pięknych mazurskich jeziorach. W wielu miejscach organizowane są psie zaprzęgi i jazdy gokartem na lodzie. Sporym zainteresowaniem cieszy się też curling mazurski. Jest to dyscyplina sportowa z długą tradycją, polegająca na przesuwaniu bil po lodzie, do wyznaczonego punktu. Powodzeniem cieszy się też żeglarstwo lądowe i nordic walking, a jeziora obfitujące w ryby sprzyjają wędkarstwu.

Mazurskie noce… i dni

Mazury oferują wiele baz noclegowych, w tym hoteli takich jak hotelstbruno.pl w Giżycku. Giżycko jest popularnym turystycznie miasteczkiem, położonym na północnym brzegu jeziora Niegocin. Do najbardziej znanych atrakcji zaliczyć można XIX wieczną Twierdzę Boyen oraz neogotycką wieżę z rozległym tarasem widokowym. Hotel St. Bruno mieści się w XIV wiecznym zamku krzyżackim. Budowla niegdyś była twierdzą obronną Krzyżaków, potem renesansową rezydencją książąt polskich, a po kolejnych przebudowach przekształcono ją w siedzibę dowódców Twierdzy Boyen. Dzisiaj jako luksusowy hotel SPA zachęca gości swoim unikatowym charakterem i baśniowym wyglądem. Obiekt położony jest w bardzo malowniczym miejscu nad samą wodą. W ofercie hotelu znajdują się nie tylko pokoje o wysokim standardzie, ale także zabiegi pielęgnacyjne i lecznicze w Salonie Odnowy Biologicznej. Ponadto basen, kręgielnia, bilard, Galeria w Baszcie i wiele innych atrakcji.

Mamo, kiedy będą ferie?

Dobre hotele w swojej ofercie nigdy nie zapominają o dzieciach. To w końcu maluchy najbardziej tęsknią do ferii zimowych i nie mogą się ich doczekać. Hotel St. Bruno chętnie gości rodziny z dziećmi, spełniając oczekiwania i tych małych, i tych dużych. W ofercie dla dzieci znajduje się wiele atrakcji, takich jak: przestronna, ale bardzo przytulna bawialnia z mnóstwem zabawek, w której odbywają się także sobotnie zajęcia z animatorem. Oprócz tego brodzik z ciepłą wodą i zabawkami, kręgielnia i zewnętrzny plac zabaw. W terenie przyległym do hotelu jest też możliwość zorganizowania ogniska i grilla. Takie ferie na Mazurach dostarczą dzieciom cudownych wrażeń i pozostawią niezatarte wspomnienia.