Zapewnienie bezpieczeństwa dzieci to najważniejsze zadanie dorosłych. Obowiązek ten obejmuje zarówno przestrzeń domową, szkolną jak i podczas podróży. Kluczową kwestią jest fotelik samochodowy. Wybór fotelika samochodowego dla dzieci to wyzwanie również ze względu ilości ofert na rynku. Jakie kwestie wziąć pod uwagę przy wyborze fotelika samochodowego? Jak wybrać właściwy fotelik samochodowy spośród tylu propozycji? Chętnie odpowiemy na te pytania.

Fotelik samochodowy – jakie kwestie wziąć pod uwagę?

Foteliki samochodowe dla dzieci przede wszystkim powinno charakteryzować pełne bezpieczeństwo. Najbezpieczniejsze foteliki samochodowe to takie, które spełniają restrykcyjne normy, a także doskonale radzą sobie podczas specjalistycznych crashtestów, takich jak ADAC czy Test Plus. Foteliki muszą być łatwe w montażu dla rodzica. Modele tego rodzaju nie tylko oszczędzają czas, ale i nerwy rodziców. Komfort podróży na tylnym siedzeniu zapewni wygodny fotelik samochodowy z możliwością dostosowania: kąta nachylenia, wysokości zagłówka czy podnóżka. Regulowane pasy bezpieczeństwa są dodatkowym atutem. Decydując się na zakup fotelików samochodowych należy dokładnie przeanalizować dopasowanie do samochodu oraz zmieniającej się sylwetki dziecka. Duże gabarytowo modele fotelików nie sprawdzą się w przypadku mniejszych pojazdów. Dodatkowym atutem dla rodziców będzie zastosowanie materiałów odpornych na zabrudzenia.

Rodzaje fotelików samochodowych

Na wybór właściwego fotelika będą wpływały przede wszystkim dwa czynniki – wiek dziecka oraz gabaryty. Producenci dzielą foteliki samochodowe na poszczególne grupy, których przykładem może być grupa zero (do 10kg) czy grupa jeden (od 9 do 18 kg). Dużo bardziej miarodajną zmienną jest waga dziecka, ponieważ dzieci mogą znacznie różnić się gabarytami na określonym etapie rozwoju. Szczególnie popularne są foteliki 9-36 kg, z racji tego, że dzieci zaczynają coraz częściej podróżować z dorosłymi. Pierwszym rodzajem fotelików, przeznaczonych dla najmłodszych użytkowników są tak zwane nosidełka. Umożliwiają one podróż dzieci tyłem do kierunku jazdy, dzięki czemu ryzyko powstania urazów przy kolizjach samochodowych zdecydowanie maleje. Na rynku dostępne są także foteliki wieloletnie, a więc takie, które z powodzeniem posłużą pociechom aż do momentu przekroczenia 18 kg wagi. Wyselekcjonowane foteliki samochodowe tego rodzaju nie tylko zapewnią bezpieczeństwo, ale także komfortową jazdę. Do wyjątkowo funkcjonalnych rodzajów fotelika samochodowego zalicza się foteliki obrotowe. Za ich pomocą dziecko nie tylko w bezpieczny sposób odbędzie podróż tyłem do kierunku jazdy. W fotelikach samochodowych tego rodzaju dziecko w komfortowy sposób odda się drzemce, dzięki funkcji przechylania. Wartościowe produkty, zapewniające najwyższy standard bezpieczeństwa znajdą Państwo na: https://mamaija.pl/foteliki-samochodowe-dzieciece.html.

Szczególnie popularną opcją wśród rodziców w dzisiejszych czasach są wygodnie rozwiązania wielofunkcyjne. Wśród nich prym wiodą wózki 2w1 lub 3w1. Wózek 2w1 łączy w sobie jak sama nazwa wskazuje wózek, ale także służy jako wygodna spacerówka. Wersje 3w1 biorą również pod uwagę obecność wygodnego nosidełka, które z powodzeniem posłuży jako fotelik samochodowy dla najmłodszych. Jaki wózek 2w1 wybrać? Wózek 2w1 czy 3w1? Sklep Mama i ja z pewnością pomoże w wyborze idealnego rozwiązania.

Na rynku istnieje wiele propozycji fotelików. W foteliku samochodowym dziecko powinno czuć się swobodnie, zwłaszcza, gdy podróżujemy stosunkowo często. Podczas jazdy samochodem nie należy również zapominać o rozwadze podczas jazdy. To od nas, dorosłych, zależy bezpieczeństwo najmłodszych.

artykuł sponsorowany