Trafienie w osobiste upodobania dziecka to trudne wyzwanie – zwłaszcza jeśli kwestia ta dotyczy wyboru idealnej zabawki. Okazuje się jednak, że większość dzieci preferuje podobny rodzaj gadżetów, dlatego można wyszczególnić typy akcesoriów, które sprawdzają się niemalże zawsze.

Gadżety z serii Pikachu i spółka

Grono fanów japońskiej serii animacji obejmuje zarówno dzieci, jak i dorosłych. Popularność całej franczyzy jest na tyle duża, że bez problemu można znaleźć setki zabawek, które nawiązują do przygód Asha Ketchuma. Do tej kategorii klasyfikowane są zarówno gry karciane, puzzle, jak i klasyczne figurki. Zabawki Pokemon charakteryzują się dużą uniwersalnością, dlatego większość produktów tego typu sprawdzi się doskonale w przypadku dzieci w różnym wieku. Klockami, z których można zbudować Charizarda lub Pikachu, mogą bawić się zarówno maluchy w wieku siedmiu, jak i trzynastu lat. Wybór produktów jest ogromny, a wszystkie je łączy jedna cecha – dzieci je uwielbiają!

Minecraft i znacznie więcej

Minecraft to gra komputerowa, która opiera się na kwadratowo-pikselowym świecie budowniczych. Dziecko wciela się w postać konstruktora, a jedynym jego ograniczeniem jest wyobraźnia. Z tego powodu znakomitym wyborem są również fizyczne akcesoria, nawiązujące do szeroko rozumianego świata gry. Zabawki Minecraft to przede wszystkim zestawy LEGO, dzięki którym istnieje możliwość własnoręcznego zbudowania najbardziej rozpoznawalnych lokacji z wirtualnej rozgrywki. Nie ma znaczenia, czy dziecko będzie preferowało Pszczeli ul, czy też Siedlisko lisów
w każdym przypadku zestaw takich klocków idealnie trafi w gust malucha. Gadżety z tej gry komputerowej sprawdzają się niemalże zawsze, dlatego jeśli szukasz gwarantowanego sukcesu „prezentowego” – wybierz akcesoria tego typu!

Sonic i seria jego gadżetów

Jedynym cyklem, który może nawiązać równorzędną walkę z Pokemonami o miano najbardziej popularnej sagi, jest Sonic the Hedghehog. Przygody niebieskiego jeża, którego charakterystyczną cechą jest niezwykła szybkość, są uwielbiane przez dzieci, a akcesoria nawiązujące do wykreowanego świata Sonica sprzedają się jak ciepłe bułeczki! Zabawki Sonic to nie tylko figurki i pluszaki z wizerunkiem bohaterów cyklu, ale też całe zestawy klocków. W ten sposób maluchy mogą poczuć się jak realni uczestnicy przygód niebieskiego jeża, a samodzielne skonstruowanie pułapek i znajomych budowli z pewnością przypadnie do gustu zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Popularność Sonica rozszerzyła się w szybkim tempie po całym świecie, dlatego istnieje gwarancja, że dziecko zna doskonale uniwersum tego niezwykłego jeża. W takiej sytuacji wzbudzenie w maluchu fascynacji konkretną zabawką będzie banalnie proste!

Każdy wybór zabawki powinien być podyktowany indywidualnymi preferencjami pociechy. Większość
z wyżej wymienionych gadżetów sprawdza się praktycznie w każdym przypadku, dlatego poszukując inspiracji, warto wybrać jedną z wymienionych opcji.
Zabawki to nie tylko sposób na spożytkowanie wolnego czasu, ale też możliwość nauki pozytywnych wartości. Pokemony, Sonic
i Minecraft dają gwarancję, że „zanurzenie” się w światach poszczególnych bohaterów będzie wiązało się z szeregiem korzyści – zarówno dla rodzica, jak i samego dziecka!

Artykuł zewnętrzny