Twoja pociecha ma problemy z nauką tabliczki mnożenia? Musisz wiedzieć, że sukces zależy przede wszystkim od tego, jaką metodę wybierzesz. Doskonałym pomysłem może być nauka za pomocą specjalnych kart. Co to takiego i jak ich używać? Wyjaśniamy!

Jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia?

Tabliczka mnożenia to jedno z podstawowych zagadnień matematycznych w szkole podstawowej. Niestety wielu dzieciom i ich rodzicom spędza ona sen z powiek. Wielu dorosłych do dziś pamięta, jakim koszmarem była nauka tej umiejętności. Tymczasem nawet kilkulatka można skutecznie, a co najważniejsze, w przyjemny sposób nauczyć mnożenia. W jaki sposób to zrobić? Warto skorzystać z założeń metody Domana, która łączy naukę z zabawą. Podobnie jak w przypadku nauki czytania, polega ona na pokazywaniu dziecku kartoników, ale tym razem znajdują się na nich kropki, które są odpowiednio pogrupowane. Systematycznie należy zapoznawać dziecko z coraz trudniejszymi wariantami, aż w końcu zrozumie, na czym polega mnożenie. To właśnie brak zrozumienia jest zazwyczaj przyczyną niepowodzeń. Co ważne, edukację mogą ułatwić gotowe już karty do nauki tabliczki mnożenia.

Czym są i gdzie kupić karty do nauki tabliczki mnożenia?

Zastanawiasz się, gdzie można kupić karty do nauki tabliczki mnożenia? Otóż znajdziesz je w ofercie sklepu internetowego https://www.wczesnaedukacja.pl/pl/p/Tabliczka-mnozenia/264. Są one dostępne w zestawach składających się ze stu kart, które obrazują dziecku mnożenie w zakresie od 1×1 do 10×10. Przedstawienie działań z użyciem kropek ułatwia pełne zrozumienie idei mnożenia. Dziecko zrozumienie, że jest to powielanie danej wartości wybraną ilość razy.

Warto wiedzieć, że zestaw do mnożenia jest rozszerzeniem nauki liczenia. W tym przypadku nie ma jednak konieczności codziennej pracy. Może to być np. opcja na weekend. Pamiętaj, aby korzystać z tych kart w takim rytmie, który będzie najbardziej dostosowany do potrzeb Twojego dziecka. Oczywiście bardzo ważne jest powtarzanie materiału i powracanie do kart. Co ważne, możesz mieć pewność, że taka nauka nie będzie dla Twojej pociechy traumatyczna czy nudna. Wspólna edukacja połączona z zabawą dodatkowo wzmocni Waszą więź.

Jak widać, nauczenie kilkulatka tabliczki mnożenia wcale nie musi być trudne. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią metodę. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z założeń Domana i wyposażysz się w specjalne karty do nauki, na pewno uda Ci się zapoznać dziecko z mnożeniem.

Artykuł zewnętrzny