Twój maluch chce pomagać Ci w świątecznych przygotowaniach? Bardzo dobrze! W takim razie mamy dla Was kilka propozycji, dzięki którym będziecie mogli przyozdobić dom własnoręcznie wykonanymi ozdobami i spędzić wspólnie magiczny czas.

Ozdoby z papieru

Bardzo dużo możliwości daje papier. Zachęcamy do tego, abyś dał swojemu dziecku jak najwięcej elementów wykonać samodzielnie. Kontroluj natomiast, czy nie dzieje się nic złego. Pamiętaj, że nawet jeśli niektóre rzeczy maluch wytnie krzywo, to nie jest to najważniejsze. Przede wszystkim ma czuć, że to, co robi, jest pomocne, wykonuje to samodzielnie i dobrze się przy tym bawi!

Jak ubrać choinkę? Na przykład przystrajając ją wyciętymi z papieru bombkami – mogą być modelami przestrzennymi. Wystarczy, że wytniecie kilka kolorowych kółek, a następnie zegniecie je w pół i skleicie. Następnie wystarczy dodać sznurek, zawiązać pętelkę i już mamy gotową ozdobę.

Pieczone ozdoby, które zawisną na choince

Łączenie przyjemnego z pożytecznym? Podczas pieczenia pierników jest to możliwe! Możesz zebrać całą rodzinę i urządzić wspólną pracę w kuchni. Bawcie się formowaniem świątecznych kształtów – możecie nawet zorganizować mały konkurs na najbardziej oryginalnego lub zabawnego piernika. Wspólne pieczenie to znakomity sposób na spędzenie razem czasu, dobrą zabawę oraz nagrodę w postaci smakowitych wypieków.

Co więcej, niektóre pierniki możecie wykorzystać jako świąteczne ozdoby. Wytnijcie w każdym z nich dziurkę, a następnie przełóżcie sznurek. Następnie możecie zawiesić pięknie pachnący wypiek na choince. Jeśli chcesz, możesz zasugerować dziecku, aby powiesiło również trochę cukierków oraz innych łakoci.

Szyszki i suszone cytrusy

To kolejna ciekawa ozdoba. Zaznaczmy jednak od razu, że trzeba się za nią zabrać z pewnym wyprzedzeniem. Na początku pokrój z dzieckiem pomarańcze w grube plastry. Później dokładnie je powycierajcie, a następnie włóżcie tak przygotowane owoce do wiklinowego koszyka. Ten z kolei połóżcie na grzejniku i zostawcie go na kilka dni.

Pomarańcze muszą się dobrze wysuszyć, aby można było wykorzystać je jako ozdoby. Tu znów przyda się sznurek. Jeśli chcecie, możecie dodatkowo pomalować szyszki na złoto. Sprawdzą się zarówno jako naturalne ozdoby choinkowe, jak i będą ciekawą dekoracją stołu czy parapetów.

Pomponikowe bombki

Jest to przedmiot bardzo łatwy do zrobienia, dzięki czemu poradzą z nim sobie nawet młodsze dzieci. Będzie Wam potrzebna styropianowa kulka, klej, a także kawałki włóczki. Sposób przygotowania? Banalny. Wystarczy za pomocą kleju stopniowo doklejać kolejne kawałki włóczki do styropianowej kulki, aż powstanie duża pomponikowa bombka. Na końcu pomóż dziecku dokleić sznurek i kolejna świąteczna ozdoba gotowa!

W świątecznym rozgardiaszu warto znaleźć czas dla swojego malucha. Tym bardziej że włączenie go do świątecznych przygotowań będzie dla niego nie tylko dużym wyróżnieniem. Młody człowiek będzie się także cieszyć z tego, że ma kolejną okazję do spędzenia z Tobą czasu. Wspólne wykonanie ozdób świątecznych to znakomita okazja do integracji, a także sposób na pobudzenie kreatywności dziecka oraz rozwój jego zdolności manualnych.

Artykuł Sponsorowany