Czytanie to czynność, z którą dzieci powinny mieć do czynienia już od pierwszych miesięcy życia. Rodzice mogą czytać już niemowlakom, to wspaniała okazja do przytulania, wspólnego spędzania czasu, budowania bliskości. Czytanie rozwija wyobraźnię, kreatywność, uczy nowego słownictwa, jest doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Na rynku jest coraz więcej serii dla małych dzieci. Jedną z nich są książeczki z serii Pucio. O czym opowiadają? Dlaczego warto je wybrać?

Pucio – seria książek dla dzieci

Książeczki z serii Pucio cieszą się ogromną popularnością. Przygody małego chłopca zachwycają nie tylko dzieci, ale i ich rodziców. Autorką książeczek jest Marta Galewska-Kustra, psycholog, pedagog dziecięcy i logopeda, która na co dzień pracują z dziećmi i doskonale zna ich potrzeby. Głównym bohaterem całej serii jest mały chłopiec o imieniu Pusio, który rozwija się, poznaje otaczający go świat, uczy się wielu nowych czynności. Czytelnik może wraz z nim nauczyć się mówić dzień dobry, przygotować się do pierwszej wizyty u lekarza czy dowiedzieć, jak wygląda życie na wsi. Książeczki mają bardzo duże walory edukacyjne. Autorka dużą uwagę zwraca na rozwój mowy, naukę poprawnej wymowy, zachęca rodziców, aby ćwiczyli z dziećmi wyrazy dźwiękonaśladowcze i pierwsze słowa.

Książki z serii Pucio – dlaczego warto po nią sięgnąć?

Seria o chłopcu imieniem Pucio należy do najchętniej wybieranych z kategorii literatury dziecięcej. Jej popularność zawdzięcza przede wszystkim połączaniu pięknych ilustracji Joanny Kłos z ciekawymi, odpowiednimi dla maluchów treściami.  Proste, łatwe do zrozumienia teksty bawią, uczą, nie są też pozbawione humorystycznych akcentów, które śmieszą dzieci do łez. Rodzice zauważają w serii wiele ciepłych emocji, a także doskonały sposób na nauczenie dzieci nowych czynności. Książki z serii Pucio o uczą słownictwa, gramatyki, oswajają z wieloma czynnościami dnia codziennego. Książki najlepiej czytać w kolejności, ponieważ rosną razem z dzieckiem.

Dla dzieci od 6 miesiąca życia przeznaczone są tytuły:

 • Zabawy gestem i dźwiękiem,
 • Pucio uczy się mówić.

Dla rocznych maluchów:

 • Pucio mówi pierwsze słowa,
 • Pucio mówi dzień dobry,
 • Pucio mówi dobranoc.

Dla dwulatków dobrym wyborem będzie:

 • Pucio chce siusiu, czyli pożegnalne pieluszki,
 • Pucio u lekarza,
 • Pucio rośnie zdrowo,
 • Pucio i ćwiczenia z mówienia,
 • Pucio na wsi.

Trzylatki na pewno będą zachwycone przygodami chłopca w książeczkach:

 • Pucio na wakacjach,
 • Pucio umie opowiadać,
 • Pucio zostaje kucharzem.

Pucio – książeczki i zabawki

Pucio zawładnął sercami maluchów, dlatego w ofercie sklepów pojawiły się nie tylko książeczki, ale i zabawki, nawiązujące do sympatycznego chłopca i jego przygód. Dostępne są puzzle, gry pamięciowe, gry edukacyjne, logopedyczne memo, a także maskotki, przypominające bohatera książki. Rodzice mogą kupić swoich pociechom również bluzeczki czy pościel z wizerunkiem chłopca. Oferta jest bardzo szeroka. Gadżety nie tylko zapewniają doskonałą zabawę z bohaterami serii, ale także rozwijają małą motorykę oraz sprawność ogólnoruchową dzieci.

Seria Pucio to doskonały wybór dla najmłodszych dzieci. Przygody chłopca wciągają, bawią i uczą jednocześnie. To świetny sposób, aby rozbudzić w maluchach pasję do czytania. Rodzice mogą czytać książeczkę już kilkumiesięcznym dzieciom, kolorowe obrazki na pewno przyciągną uwagę. Kilkulatki będą razem z chłopcem poznawać świat i nabywać nowe umiejętności. Książki Pucio to doskonały wybór, warto kupić kilka tytułów i sprawdzić, jaką radość sprawią maluchom.

Artykuł sponsorowany