Oglądanie bajek to ulubione zajęcie wielu maluchów, które zastygają w bezruchu przed ekranem. Czy jest to zdrowe? Według badań Amerykańskiej Akademii Pediatrii długotrwałe oglądanie telewizji niekorzystnie odbija się na różnych sferach życia i funkcjonowania dzieci.  Dużo czasu spędzonego przy włączonym odbiorniku TV lub laptopie, a nawet smartfonie może być przyczyną zaburzeń snu, obniżenia nastroju i osłabieniu relacji z rówieśnikami. Może lepiej włączyć słuchowisko, zamiast bombardować młody umysł nadmiarem bodźców z telewizora? Słuchanie bajek w formie podcastów pobudza dziecięcą wyobraźnię i może mieć więcej zalet, jeśli dobrze dopasujemy jej treść do stopnia rozwoju młodego słuchacza.

Kim są kryształowe dzieci?

Na popularnym portalu dla rodziców, znajduje się podpowiedź, jak rozpoznać kryształowe dzieci. Cecha charakterystyczna tych wyjątkowych maluchów to duże, okrągłe oczy o niespotykanym, jasnym kolorze, przy czym barwa tęczówki nie jest wyznacznikiem. Może to być kolor jasnoniebieski, jasnozielony, jasnobrązowy lub połączenie kilku kolorów, a spojrzenie dzieci kryształowych jest przeszywające. Mówi się, że to dzieci bardzo uzdolnione, wrażliwe i obdarzone nadzwyczajnymi darami. Jak pielęgnować ich niespotykane cechy?

Medytacja dla dzieci kryształowych to cykl słuchowisk, z których mogą skorzystać zarówno mali, jak i dorośli odbiorcy. Bezpłatne podcasty znajdują się na stronie internetowej i są gotowe do odtworzenia. Bombka Zdrowia to medytacja dla dzieci na samouzdrawianie oraz leczenie światłem. Czy to zwykła bajeczka? Otóż nie – to potężna medytacja ukryta w niewinnej z pozoru historyjce. Wzrusza i zmienia DNA pod kątem budzenia mocy i jedności z własnym duchem i ze światem.

Czy bajka o smoku Albercie zawiera kody światła?

Smok Albert to bohater medytacji dla dzieci w bajkowej, zaczarowanej konwencji, którą dzieciaki wprost uwielbiają. Choć smok wygląda groźnie, ma wielki łeb i masywne skrzydła, sprawia wrażenie bardzo sympatycznego i chciałoby się do niego przytulić.

Warto dodać, że dzieci kryształowe są bardzo wrażliwe i odrzucają myśl o krzywdzeniu innych istot. Bajki dla nich, a także inne treści powinny więc być szczególnie filtrowane pod kątem elementów przemocy fizycznej i psychicznej. W dzieciństwie często odmawiają jedzenia mięsa, a w wieku nastoletnim świadomie przechodzą na wegetarianizm. Są bardzo blisko związane z naturą i najchętniej przebywają w otoczeniu przyrody.

Skąd biorą się takie dzieci? Ich rodzice, to dorosłe już dzieci indygo, które przychodziły na świat w latach 70. i 80, a obecnie zakładają własne rodziny i decydują się na potomstwo.

Bajki, które działają na dzieci i na dorosłych

Przyjemny głos, stworzony do opowiadania ciekawych historii, wprowadza słuchaczy w świat, w którym żyją smoki. Pozornie niewinna bajeczka o Albercie, według informacji od autora, zawiera w sobie DNA Przewodników Duchowych, czyli ludzi, którzy w czasie ucieleśnienia stali się Duchowymi Przywódcami. Choć ta medytacja dla dzieci ma formę bajkowego podcastu, to w równym stopniu dzieci, jak i dorośli będą podlegać przemianie w czasie jej odsłuchiwania.

Medytacje pomagają dzieciom kryształowym wypełnić misję, z którą tu przybyły. Mają bowiem zjednoczyć ludzi przez sztukę, dobroć i miłość, zachowując swoje czyste dusze i posługując się subtelną energią. Dzieci kryształowe odrzucają stare reguły myślenia – najważniejsze jest dla nich bycie w zgodzie z tym, kim tutaj jesteśmy!

Artykuł zewnętrzny