Organizacja komunii na sali to wielka wygoda. Goście mogą liczyć na atrakcyjne menu i miłą atmosferę, a opiekunowie nie martwią się o detale. Na co warto zwrócić uwagę, zamawiając lokal? Podpowiadamy!

Organizacja przyjęcia komunijnego

Od czego zacząć? Oczywiście od listy gości, bo to będzie podstawowy element wyceny. Ustalmy również budżet – z drobnym zapasem, by uwzględnić jakieś nieprzewidziane wydatki. Kolejną rzeczą, nad którą warto się zastanowić, to gdzie odbędzie się komunia. Warszawa to miejsce, w którym nie brakuje atrakcyjnych sal do wynajęcia. Zwróćmy jednak uwagę, jak daleko lokal znajduje się od miejsca uroczystości? Czy goście będą mieli jak dojechać, czy też warto pomyśleć o jakimś transporcie? W grę wchodzi dojazd komunikacją miejską, o ile połączenie jest szybkie i komfortowe. Ile czasu zajmie przemieszczanie się? Czasem warto wybrać salę, która znajduje się dalej, ale oczaruje gości swoim klimatem i pysznym jedzeniem.

Lokal na imprezę komunijną

Jakie powinien spełniać standardy? W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na salę – przestrzeń, aranżację i detale. Komunia to eleganckie, rodzinne przyjęcie. Wszyscy powinni poczuć się w tym miejscu mile widziani, a elementy wystroju muszą w jakimś sensie nawiązywać do tego wyjątkowego dnia.

Osoba, która przyjmuje zamówienie na salę zaproponuje dekoracje. To ważne, aby ustalić, czy są one w cenie, czy też będą doliczone ekstra. Optujcie za pierwszą opcją, bo samodzielne dekorowanie lokalu jest czasochłonne. Oprawa powinna być kompleksowa, abyście nie musieli poświęcać czasu na organizację.

Komunia to impreza, na której nie zabraknie dzieci. Upewnijcie się, że będą one miały dla siebie jakieś miejsce do zabawy, zwłaszcza w przypadku maluchów. Oprócz tego nie bez znaczenia pozostaną takie elementy, jak parking dla gości, odpowiedni wjazd dla wózków, szatnia itp. Ponieważ imprezy komunijne odbywają się często wiosną, przyda się również ogród. Będzie wspaniałą opcją dla gości, którzy zechcą skorzystać ze słonecznej pogody i odetchnąć.

Menu na komunię

Zwróćcie uwagę na jakość i ilość potraw serwowanych w lokalu. Menu powinno być zróżnicowane, eleganckie i dosyć uniwersalne. Uwzględnijcie opcje dla gości, którzy nie jedzą mięsa lub mają nietolerancje pokarmowe. Na przyjęciu komunijnym warto postawić również na sezonowe dania, które o danej porze roku będą najsmaczniejsze. W menu nie może zabraknąć słodkości, przekąsek, owoców. Ustalcie, czy napoje i alkohole są w cenie. Ważnym elementem jest również tort komunijny, który lokal może dla was zamówić (lub też możecie zrobić to samodzielnie).

Przyjęcie komunijne z klasą

Nie zapomnijcie o profesjonalnej obsłudze: lokal powinien zapewniać najlepszych kelnerów i zadbać o wygodę gości. Liczy się dobra komunikacja – menadżer sali lub osoba odpowiedzialna za przyjmowanie zamówień musi być z wami w kontakcie i odpowiadać wyczerpująco na pytania. Przyjęcie komunijne w pięknym, eleganckim lokalu zostanie mile zapamiętane przez całą rodzinę. Uwzględniając nasze wskazówki, na pewno znajdziecie lokal z odpowiednim klimatem!